مشروح سخنرانی دکتر علی لاریجانی - شب هفتم فجر 89

21-11-89 9دکتر علی لاریجانی در این سخنرانی به تبیین ارزش حکومت صالحان در زمین پرداخته است و از لسان قرآن کریم نوید می‌دهد که در نهایت صالحان بر زمین حاکم خواهند شد. او معتقد است جهان کفر چون غایت‌شان ارزشی ندارد اهل جهاد و شهادت نیستند و تنها موحدین،  مشتاق ایثار و جانبازی‌اند. رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از بیانات خود جریانات جاری کشور را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و ضمن انتقاد از کسانی که با غبارآلود کردن شرایط، از رهبری تبعیت نکردند، از موضع گیری صریح مجلس در این زمینه خبر می‌دهد. وی با قبیح خواندن دورویی و عدم صراحت، این دو منکر را عامل وجود انحراف معرفی و همگان را به تبعیت از قانون دعوت می‌کند.

ادامه مطلب ...

مشروح سخنرانی دکتر قالیباف - شب ششم فجر 89

20-11-89 7در این سخنرانی به بررسی دهه چهارم انقلاب و نامگذاری آن به دهه پیشرفت و عدالت پرداخته شده است. اين نوشتار که حاصل سخنرانی محمد باقر قالیباف است، پيرامون تحجر و طرح موضوع انحرافی مکتب ایرانی است.
به اعتقاد قالیباف یکی از ثمرات بارز انقلاب اسلامی این است که پس از سی سال موجب احیای مجدد اسلام شده است. شهردار تهران سپس از تلاش پوشالی مخالفان جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و جریان فتنه، از تداوم نظام اسلامی به برکت خون شهدای انقلاب سخن می‌گوید. قالیباف از قول تحلیل‌گران آمریکایی پیروزی انقلاب اسلامی را موجب تحقیر دولت‌مردان آمریکا معرفی می‌کند و می‌گوید این تحقیر پس از سی سال همچنان ادامه دارد.

ادامه مطلب ...

مشروح سخنرانی مهندس حبیبی - شب پنجم فجر 89

19-11-89 8چکیده:
مهندس محمد نبی حبیبی در آغاز سخنان خود از توحید، وحدت و رهبری به عنوان سه رمز پیروزی انقلاب اسلامی نام ‌برد. وی قرن بیست و یکم را قرن تقابل اسلام و غرب معرفی می‌کند و معتقد است استراتژی غرب بر این است که هر حکومت غیر دینی در رأس کار باشد، امّا داعیان حکومت اسلامی جایگاهی نداشته باشند.
دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی این سخن امام که: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد» را یادآور می‌شود و از وحدت اسلامی به عنوان نیشتری بر جان استکبار نام می‌برد. او معتقد است که استکبار جهانی در فتنه سال گذشته، سقوط جمهوری اسلامی ایران را حتمی تلقی کرده بود و عملکرد سران فتنه را گناهی نابخشودنی تقریر می‌دارد.

ادامه مطلب ...

مشروح سخنرانی حجت الاسلام پورمحمدی - شب چهارم فجر 89

18-11-89 5چکیده:
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی با بیان ویژگی‌های غیر قابل انکار انقلاب، انقلاب اسلامی در ایران را یکی از باشکوه‌ترین حوادث تاریخ بشر می‌نامد. پورمحمدی هدف اصلی امام از تشکیل حکومت اسلامی را تغییر در افکار امت می‌داند و معتقد است ملت ایران با تحمل مرارت‌ها و اعتماد به امام و انقلاب به آرمان‌های این پیر فرزانه لبیک گفت.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور، جریان فتنه سال 1388 را کاملاً سازمان‌دهی شده معرفی و با قبیح خواندن جبهه دادن به دشمن، این عمل را بزرگ‌ترین خیانت ممکن محسوب می‌کند. به اعتقاد او اختلاف نظر نه ‌تنها مضر نیست، بلکه لازمه پیشرفت و ترقی است.

ادامه مطلب ...

مشروح سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری - شب سوم فجر 89

17-11-89 6چکیده:
آیت الله حسینی بوشهری سخنش را با یادآوری قدرشناسی نعمت‌های بی‌شمار الهی آغاز می‌کند و در ادامه با تقسیم‌بندی انقلاب‌های دنیا به سه دسته متفاوت، انقلاب اسلامی ایران را انقلابی الهی معرفی می‌کند. امام جمعه قم از استراتژی‌های شکست خورده استعمار از جمله طرح «جدایی دین از سیاست» و تبدیل تاریخ شمسی به شاهنشاهی سخن به میان می‌آورد و یکی از محرومیت‌های ملت ایران در زمان طاغوت را ارتباط کمرنگ ایران با کشورهای اسلامی تقریر می‌کند.

ادامه مطلب ...

مشروح سخنرانی دکتر منوچهر متکی - شب دوم فجر 89

16-11-89 3چکیده:
نوشته حاضر برگرفته از سخنرانی منوچهر متکی در حضور جمعی از مردم قم است که به تبیین حوادث جاری در جهان اسلام و نقش مخرب دول استعماری می‌پردازد. متکی با نگاهی به انقلاب مصر، از انقلاب اسلامی ایران به عنوان معجزه قرن یاد می‌کند و از نقش بی‌بدیل امام راحل در این معجزه الهی سخن می‌گوید. وی خط بطلان انقلاب اسلامی بر تفکرات غرب در سی سال گذشته و انحطاط استکبار در دوران کنونی را بارز می‌داند، همان‌گونه که سقوط رژیم منحوس صهیونیست را قریب بر می‌شمرد. او لازمه برچیده شدن خیمه سیاه اسرائیل از منطقه را قطع روابط اقتصادی دولت‌ها با این رژیم اشغالی عنوان و از عدم استقبال برخی کشورها از این تصمیم انتقاد می‌کند.

ادامه مطلب ...

مشروح سخنرانی آیت الله سعیدی - شب اول فجر 89

15-11-89 6چكيده:
تولیت آستانه مقدسه که در ایام شهادت امام رضا سخن می‌گوید با عرض تسلیت این غم جانکاه به محضر امام زمان ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ سخنش را آغاز می‌کند. قیاس بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان و انقلاب جمهوری اسلامی ایران محور اصلی سخنرانی آیت الله سعیدی است که به روشنی سرچشمه روند این جنبش را نشئت گرفته از انقلاب اسلامی در ایران می‌داند. وی می‌گوید احترام به مسئولین نظام در اقصی نقاط دنیا ثمره اقتدار جمهوری اسلامی است و ضرورت شکرگزاری این نعمت الهی را یادآور می‌شود.

ادامه مطلب ...