مشروح سخنرانی مهندس حبیبی - شب هفتم فجر 92

18-11-92-2«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيم‏ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِين‏»
«رَبِّ أَدْخِلْني‏ مُدْخَلَ صِدْقٍ وَ أَخْرِجْني‏ مُخْرَجَ صِدْقٍ وَ اجْعَلْ لي‏ مِنْ لَدُنْكَ سُلْطاناً نَصيراً»
«اللَّهُمَّ إِنَّا نَرْغَبُ إِلَيْكَ فِي دَوْلَةٍ كَرِيمَةٍ تُعِزُّ بِهَا الْإِسْلَامَ وَ أَهْلَهُ وَ تُذِلُّ بِهَا النِّفَاقَ وَ أَهْلَهُ وَ تَجْعَلُنَا فِيهَا مِنَ الدُّعَاةِ إِلَى طَاعَتِكَ وَ الْقَادَةِ فِي سَبِيلِكَ وَ تَرْزُقُنَا بِهَا كَرَامَةَ الدُّنْيَا وَ الْآخِرَة»
من در دو سخنرانی دو ساله قبل راجع به رمز پیروزی انقلاب اسلامی اشاراتی داشتم و عرض کردم که کلمه‌ی توحید که منظور مجموعه‌ی باورهای اسلامی است. توحید کلمه که مجموع ملّت متّحد ایران است و رهبری را سه رمز اساسی پیروزی انقلاب اسلامی می‌دانم و معتقد هستم که اگر این سه رمز را علّت محدثه‌ی انقلاب بدانیم علل مبقیّه‌ی انقلاب هم این سه رمز بزرگ است.


در صحبت امشب سعی من بر این است که در حد وقتی که در اختیار دارم، اشاراتی داشته باشم به توطئه‌هایی که برای برخورد با این سه عامل مهم در خارج از کشور و داخل کشور شکل گرفته است و می‌گیرد و بعداً هم خواهد گرفت. این‌که عرض می‌کنم بعداً هم خواهد گرفت چون تا زمانی که ما به انقلاب اسلامی پایبندی داریم، تصوّر این‌که دشمنان دست از سر ما بردارند، تصوّر نادرستی است. هر روز به یک شکلی و بنده در این قسمت عرض می‌کنم که به نظر من در این صد ساله‌ی اخیر هیچ توطئه‌ای نیست که در مقابل انقلابات دیگر مردمی در دنیا علیه آن انقلابات شکل گرفته باشد و مجموعه‌ی تجربه شده‌ی آن توطئه‌ها علیه انقلاب ما به کار گرفته نشده باشد. هر بعدی از این توطئه‌ها را نگاه بکنیم به این نتیجه خواهیم رسید که از یک جهت معلوم است که برای خنثی کردن این توطئه‌ها دشواری‌هایی پیش پای ما است.
 بنده یک استنباطی هم در رابطه با شکل گرفتن انواع و اقسام این توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی دارم و آن این است که حالا که با عنایات ویژه‌ی الهی و توجّه خاص امام زمان (علیه السّلام) چنین انقلابی در این‌جا شکل گرفته است، این انقلاب باید الگوی حرکت‌های انقلابی بقیه‌ی ملل اسلامی هم باشد و در حدّی ما الگو باشیم که هر کدام از این توطئه‌هایی که در منطقه‌ی بیداری اسلامی تا به حال پیش آمده است یا بعداً پیش آمد آن‌ها از ما و ملّت ما بیاموزند که چگونه باید با آن توطئه‌ها مقابله بکنند. بنابراین ما یک ملّتی هستیم که پرچمداری حرکت‌های اسلامی در قرن اخیر به دست ما داده شده است. این یک افتخار و توفیق بسیار بزرگی است. این پرچمدار باید از هر جهت برای دیگرانی که یا انقلاب را شروع کردند یا خواهند کرد نمونه باشد. بنابراین نهراسیم با تمام ظرفیّت برای خنثی کردن همه‌ی توطئه‌ها از تمام تجربیّات خود و دیگران استفاده بکنیم. اطمینان هم داشته باشیم که نصرت خدا با ما است. اطمینان داشته باشیم که این انقلاب ادامه خواهد داشت. علی رغم همه‌ی توطئه‌هایی که کلیّت آن‌ها را اشاره کردم، این انقلاب تا زمانی که پایمردی ما، رهبری ما و اراده‌ی پولادین مجموعه‌ی ما برقرار است، تداوم آن از طرف خداوند متعال تضمین شده است.
من نمی‌دانم در آن دو سال گذشته عرض کردم یا نه تکرار آن را هم مفید می‌دانم. این آقای جواد منصوری که معاون وزیر خارجه بود، چند سال سفیر چین بود از دوستانی است که شدیدترین شکنجه‌ها را در رژیم شاه در زندان‌های مخوف تحمّل کرده است. کمر ایشان را زیر شکنجه‌ها شکستند. اوّل انقلاب فرمانده‌ی سپاه بود. این توطئه‌ها که در نهادهای مختلف سپاه شکل می‌گرفت، یک موقعی خود ایشان به من گفت -من اتّفاقاً دیروز هم یک‌جا با ایشان ملاقات داشتم، این را یک بار دیگر چون قصد داشتم که در این سخنرانی اشاره بکنم با ایشان به اصطلاح خارجی چک کردم گفتم چند سال پیش آقای منصوری شما این حرف را زدید درست می‌گویم؟ گفت بله.- گفت من نگران بودم از این توطئه‌های که در هر نقطه‌ی کشور به هر بهانه‌ای دارند راه می‌اندازند. مدام خلق ترکمن، خلق عرب، خلق ترک، خلق مسلمان از این خلق‌ها. خلق کُرد این‌ها روزهای اوّل انقلاب شکل گرفت. به امام نگرانی خود را عرض کردم. امام فرمودند: آقای منصوری شما نگران این انقلاب نباشید همین انقلاب به انقلاب امام زمان علیه السّلام وصل خواهد شد. شب گذشته منتها در آن ملاقاتی که با هم داشتیم، ایشان یک چیزی اضافه کردند گفتند، امام گفتند امّا همه‌ی ما امتحان می‌شویم. انقلاب ماندنی است، ما باید در امتحان‌ها تلاش بکنیم که موفّق باشیم. این من به یاد ندارم یا ایشان نگفته بودند چند سال قبل شب گذشته گفتند.
بنابراین انقلاب ماندنی است انقلاب یک عقبه‌ی عاشورایی دارد، یک آینده‌ی ظهور. این عقبه و آن آینده ضمانت‌کننده‌ی تداوم این انقلاب است امّا در هر صورت ما باید با توطئه‌ها آشنا بشویم. همین‌طور که انقلاب حفظ نمی‌شود. دشمنی که شبانه روز طراحی می‌کند علیه عواملی که انقلاب را پیروز کرد، عواملی که تداوم انقلاب را ضمانت خواهند کرد، اگر این‌ها را خنثی نکنیم، هوشیار نباشیم، مقاوم نباشیم، ایستادگی نکنیم همین‌طور که انقلاب حفظ نمی‌شود. شرط آن شناختن است.
 به نظر من دشمنان اسلام و انقلاب به دو دسته‌ی مشخص تقسیم می‌شوند. یکی مخالفین یزیدی. این‌ها شاخ می‌زنند. مثل گاو که شاخ می‌زند، شاخ می‌زنند. مستقیم هم شاخ می‌زنند، صریح هم هستند. بسیاری از خلفای بنی امیّه این‌طور بودند. یک عدّه‌ای از دشمنان انقلاب اسلامی هم این‌طوری هستند. صریح، پوست کنده بدون این‌که در زرورق مطلبی را بپوشانند با انقلاب مخالفت صریح می‌کنند. دسته‌ی دوم کسانی هستند که با استنادات دروغ به خود دین در مقابل انقلاب اسلامی توطئه می‌کنند. خطر این دومی‌ها از اوّلی بدتر است. یعنی بنده به عنوان یک شهروند معمولی، برادر کوچک شما از آمریکا هیچ ترسی ندارم. آمریکا شاخ می‌زند موضع او مشخص است. در طول این 35 ساله‌ی انقلاب به نظر بنده کاری که آمریکایی‌ها علیه انقلاب نکرده‌اند نتوانسته‌اند نه این‌که نخواستند این دو مطلب جدا است. کاری می‌توانند بکنند نکردند، آن را که می‌توانستند کردند. چند بار تا به حال ما را تهدید نظامی کردند. روزهای نزدیک حمله‌ی نظامی که می‌شد، بعضی از مواقع واقعاً اتّفاق افتاده است. چند سال پیش این‌ها آن گزینه‌ی نظامی خود را که می‌گویند روی میز است، این‌قدر هم خاک خورده است، حالا باید یک نفر بیاید خاک‌ها را از روی این گزینه‌ها بردارد. گزینه‌ی نظامی را می‌خواستند اجرا بکنند. ما را تهدید به بمباران اتمی کردند مگر به یاد ندارید؟ یک مانور نیروهای مسلّح در آن سال که همه‌ی ما هم دیدیم، قایق‌هایی که هم روی آب با سرعت می‌روند هم بالای آب. یکی از این‌ها بود. با این مانور این‌ها از آن گزینه‌ی نظامی پشیمان شدند. الآن هم به نظر بنده اگر آمریکایی‌ها بدانند یک چهار، پنج روزی با استفاده از تمام ظرفیّت نظامی خود به ما حمله می‌کنند و بساط انقلاب اسلامی برچیده می‌شود، ذرّه‌ای به خود تردید راه نمی‌دهند. این را من برای این می‌گویم که آن‌هایی هم که دارند مذاکره می‌کنند حواس خود را جمع بکنند. شما دارید با گرگ مذاکره می‌کنید. اشکالی ندارد ملّت به شما اجازه داده است، رهبری به شما اجازه داده است. ما هم به شما اطمینان داریم همه‌ی این‌ها سر جای خود محفوظ، امّا بدانید که طرف مذاکره‌ی ما گرگ است.
بنابراین یک گروه از مخالفین این‌طوری هستند امّا گروه دوم خطرناک‌تر هستند. با الفاظ اسلامی، با استنادات خدا و پیغمبر و قرآن در داخل کشور توطئه می‌کنند، خطر این‌ها خیلی بیشتر است. علّت این‌که در آیات کریمه‌ی الهی در قرآن مجید همه‌ی آن‌ها که با قرآن مأنوس هستند می‌دانند روی منافق بیشتر از کافر تکیه شده است. به همین دلیل من برای شما مثال می‌آوریم. نیکسون رئیس جمهوری اسبق آمریکا که چند سال پیش مرد، ایشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یک توصیه دارد. توصیه‌ی او چیست؟ می‌گوید ما توان مقابله‌ی مستقیم با انقلاب اسلامی ایران را نداریم. باید تفکّر و افراد تجدید نظر دینی را در ایران تقویت بکنیم. یعنی چه کسانی را؟ یعنی آن‌هایی را که اسلام من در آوردی، اسلام حوزه نه، اسلام مسجد نه، اسلام منبر نه، اسلام فقاهت نه، اسلام من در آوردی. خوب هم می‌توانند پیدا بکنند. نیکسون می‌گوید این‌ها را باید تقویت کرد. شما شعار سازمان مجاهدین خلق این سازمان مخوف تروریستی را نگاه بکنید. «فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدينَ عَلَى الْقاعِدينَ أَجْراً عَظيماً» ‌ آیه‌ی قران امّا عملکرد درست در چارچوب تمام مخالفین اسلام.
بنابراین توطئه در شکل دوم یعنی راه‌انداختن جنگ مذهب علیه مذهب، اسلام علیه اسلام این تکفیری‌هایی که تربیت کردند این‌ها... یکی از این‌ها یکی از دوستان من می‌گفت در زاهدان چند کار تروریستی که منجر به شهادت یک عدّه‌ی بی‌گناه واقعاً شد. این‌که می‌روند در مسجد علیّ بن ابی‌طالب زاهدان کار انفجاری آن‌جا انجام می‌دهند. خوب معلوم است چه کسانی کشته می‌شوند؟ می‌گفت یکی از این‌ها موقعی که داشتند او را محاکمه می‌کردند، می‌گفت که این محاکمه‌ی من را طولانی نکنید. هرچه می‌خواهید لازم دارید من برای شما بگویم. من همه‌ی چیزهایی که می‌گویید هستم، زودتر حکم صادر بکنید زوتر من را اعدام بکنید من زودتر می‌خواهم به بهشت بروم. خطر این‌جا است. وقتی که از یک شیعه‌ی اثنی عشری جوان تکفیری انتحاری ساخته می‌شود، خطر این‌جا است. ریشه‌ی تمام این‌ها هم در غرب است. ریشه‌ی القاعده در غرب است وگرنه کجای اسلام در کدام روایت، در کدام آیه فردی که کشته شده است، سینه‌ی او را می‌درند و قلب او را به دندان می‌کشند و فیلم هم می‌گیرند و پخش می‌کنند، در کجای اسلام است؟ بنابراین خطر بزرگ این است که با استنادات دروغین به قرآن، به روایات افرادی را تربیت بکنند برای این‌که به جان مسلمان‌ها و اسلام بیفتند. به نظر من خطر این از خطر کافرین به مراتب بیشتر است و تقویت بنیه‌ی دینی را به همین دلیل من عرض می‌کنم. تقویت بنیه‌ی دینی در طرفداران انقلاب که یک اکثریّت قاطع در کل جهان در پهنه‌ی مقدّس جمهوری اسلامی هستند یک کار اساسی است. با چهار تا کتاب مطالعه کردن، کسی حق ندارد اظهار نظر اسلامی بکند. منافقین همین کار را می‌کردند. به قدری روی این بچّه مسلمان‌ها فعّالیّت سازمانی می‌کردند که این‌ها واقعاً خیال کنند دارند برای دین خود جهاد می‌کنند.
من زمانی که استاندار خراسان بودم یک بار رفتم بازدید از یکی از زندان‌های به نظرم فردوس بود. شهرستان فردوس بازدید عادی که تمام شد، گفتم که من می‌خواهم از آن بخشی که گروهک‌ها هم هستند بازدید بکنم. به هر حال زمینه‌ی ملاقات من با آن‌ها فراهم شد. حدود 20 نفر از گروهک‌های مختلف در آن‌جا بودند. منافقین، پیکاری‌ها، توده‌ای‌ها همه اکثراً زیر 30 سال. یک دختر حدود 18 ساله که با چادر هم آمده بود و در جلسه‌ی ما نشسته بود، خوب من به این‌ها گفتم که من مدّعی هستم که کار ایدئولوژیک فکری کردم. الآن هم نیامدم شما را بازجویی کنم، این جلسه‌ی ما هم هیچ تأثیری در پرونده‌ی شما ندارد. آمدم بگویم من حریف حرف‌های شما می‌شوم. بسم الله اعتماد کردند. بازدید از زندان سه ربع طول کشیده بود، این ملاقات ما سه ساعت طول کشید. جلسه‌ی باز هرچه دل تنگ آن‌ها می‌خواست گفتند. بنده هم چون ادّعا کردم که بلد هستم دیگر هرچه بلدی داشتم آن‌جا به کار گرفتم. در آخر سر آن دختر جوان وابسته به سازمان مجاهدین خلق می‌دانید به من چه گفت؟ گفت آقای حبیبی ما فیلم بازدیدهای شما را در این روستاها و بخش‌ها می‌رفتید در مسجد می‌رفتید با مردم می‌نشستید، آن‌ها حرف‌های خود را می‌زدند، شما هم به عنوان استاندار همه‌ی مدیران کل را آن‌جا برده بودید -این برای سال 61 است. یعنی برای 31 سال پیش- مردم حرف‌های خود را می‌زدند دیدیم که شما وظیفه‌ی می‌دانید که جواب این‌ها را بدهید. جواب مثبت می‌دهید، جواب منفی می‌دهید. برای مردم پابرهنه‌ی روستا. بعد آقای حبیبی من فکر کردم اگر ما حکومت را به دست گرفته بودیم، مثلاً می‌خواستیم چه کار بکنیم؟ دیدیم که در مقابل پای شما نه 50 گوسفند کشتند، نه سه شتر نحر کردند، نه طاق نصرت زدند هیچ کدام از این کارها را هم نکردند. راحت در بین مردم رفتید ولی سازمان مجاهدین خلق به من 18 ساله که آن موقع سن من هم کمتر بود، گفته بود که مسجد نروید. با هیچ کدام از قوم و خویش‌های انقلابی خود ارتباط برقرار نکنید. روزنامه نخوانید، تلویزیون نبینید، تلویزیون جمهوری اسلامی را. رادیو گوش نکنید. ما هم قبول کرده بودیم گفتیم لابد مصلحت ما همین است که آقایان دستور سازمانی به ما دادند. ما هم همه‌ی این‌ کارها را کردیم. بعد می‌گفت من از خود سؤال نکردم این‌ها که مدام می‌گویند آزادی بیان، چند صدایی خوب این حرف‌ها که مغایر با آن توصیه‌ها است. می‌گفت به قدری مغز ما را در دست گرفته بودند که اصلاً دیگر برای من سؤال پیش نمی‌آمد. هر دستوری که سازمان می‌داد حالا این‌جا در زندان آمدم رادیو گوش می‌دهم، تلویزیون می‌بینم، روزنامه می‌خوانم، بحث می‌کنم استاندار جمهوری اسلامی این‌جا به دیدن من آمده است. ببینید به این دلیل من می‌گویم خطر دومی بیشتر است.
در مطالعه‌ی روی این بخش از دشمنان ما به این نتیجه خواهیم رسید که خیلی‌ها هم رسیدند که باید یک صرف وقت عمده‌ای برای این موضوع داشته باشیم. دشمنان ما هر اقدامی که برای برهم زدن اتّحاد بین مردم ما به عقل آن‌ها برسد، اعمال خواهند کرد. بهانه‌های مختلف کردستان روز سوم اسفند 57 دموکرات‌ها رفتند پادگان مهاباد را گرفتند. توپ و تانک و مسلسل و تفنگ را هم مصادره کردند و بردند. گفتند آقا در زمان شاه، شما می‌گفتید... الآن چه؟ گفتند خلق کُرد تا به حال لطمه دیده است، ما قبل از این‌که جمهوری اسلامی این لطمه‌ها را به ما بزند تصمیم گرفتیم که برخورد بکنیم. آن وقت این‌ها همین کموله و دموکرات‌ها کسانی بودند که واقعاً با دین ضدیّت داشتند. آن هنوز به جایی نرسیده است خلق عرب در خوزستان، خلق ترکمن، خلق مسلمان در آذربایجان‌ها خلق‌ها را می‌تراشیدند برای این‌که مردم را به جان هم بیندازند. الآن هم از طرق دیگر برای برهم زدن ائتلاف و اتّحاد عمومی ملّت ما تلاش می‌کنند نه تنها در داخل ما، در خارج هم برای کل جهان اسلام این توطئه را طراحی می‌کنند.
مقام معظّم رهبری همین چند روز پیش راجع ضرورت وحدت... در مسافرت خود در چهار، پنج سال پیش خود به کردستان ایشان یک مطلبی را به عنوان مرجع تقلید فرمودند نه تنها به عنوان رهبر انقلاب که هر کسی در فرق اسلامی به مقدّسات فرق دیگر توهین بکند کار حرامی انجام داده است. (خرابی صوت) برای این‌که توطئه‌ای بزرگ‌تر طراحی شده است و دارد اجرا می‌شود. یعنی خیال می‌کنند مثلاً ما به این نتیجه برسیم که غربی‌ها فقط با شیعه مشکل ندارند نخیر. دشمنی غرب با حزب الله شیعه‌ی 12 امامی اثنی عشری همان اندازه است که با حماس سنّی مذهب. چرا؟ چون هر دو در مقابل اسرائیل می‌جنگند. در مقابل اسرائیل قرار نگیرند آن وقت است که اسلام آن‌ها، اسلام مقبول آمریکایی‌ها می‌شود. آن چیزی که حکومت عربستان دارد، واقعاً دین اسلام است؟ همه‌ی تکفیری‌ها را در کل دنیا الآن دارند تغذیه می‌کنند. با آن‌ها کاری ندارند. با چه کسانی کار دارند؟ با آن‌هایی که با اعتقاد راسخ به اسلام ناب سینه سپر می‌کنند. من این را از قول خود هم نمی‌گویم، یک موقعی اسم وزیر دفاع آمریکا رامسفلد بود. خیلی وقت پیش رامسفلد می‌گوید ما شنیدیم که مسلمان‌ها یک چیزهایی در دست خود می‌گیرند، می‌گویند تسبیح. بعد دانه‌های آن را می‌شمارند و بعد یک وردی می‌خوانند می‌گویند ذکر. این‌قدر از این ذکرها بگویند که انگشتان آن‌ها پینه بزند. ما با آن کار نداریم. بعد می‌گویند مسلمان‌ها سر خود را به زمین می‌گذارند می‌گویند سجده است این‌قدر سجده بکنند تا پیشانی‌های آن‌ها هم پینه بزند. ما با این نوع کارها که در اسلام است هیچ دشمنی نداریم. بعد می‌گویند آقای وزیر دفاع شما از کدام اسلام با کدام اسلام؟ می‌گوید با آن اسلامی که ادّعای حکومت دارد و توصیه‌ی به جهاد می‌کند. این حرف رامسفلد وزیر دفاع اسبق آمریکا است ما با اسلامی مقابله می‌کنیم که ادّعای جهاد و حکومت دارد.
متأسّفانه در داخل کشور خود ما هم بعضی‌ها می‌گویند اصلاً اسلام حکومت ندارد، بی‌دلیل مردم را به زحمت انداختید. اصلاً در کدام مقطع است که اهل بیت برای حکومت طراحی نکردند؟ کدام امام معصوم را سراغ دارید که به دلیل تلاش برای برقراری حکومت مورد بغض بنی امیّه و بنی عبّاس قرار نگرفته است؟ همین امام حسن عسکری (علیه السّلام) اگر می‌رفتند در مسجد می‌نشستند، فقط شکیّات را جواب می‌دادند اگر مثلاً‌ بین رکعت دوم و سوم شک کردید این کار را بکنید. فقط راجع به غسل ترتیتی و ارتماسی مطالبی می‌گفتند کسی با ایشان کار داشت؟ نخیر. چرا با ایشان کار داشتند؟ برای این‌که همین تلاش را می‌کردند.
من چند روز پیش در یک کنفرانسی بین المللی شرکت کردم که بزرگداشت یک امامزاده‌ای بود از نوادگان امام سجّاد (علیه السّلام) که لقب ایشان ناصر الحق بود. در استان مازندران، شهر امل اوّلاً تا به حال به گوش من نخورده بود که یک مقداری هم اهل مطالعه هستم امّا تا به حال چنین اسمی، چنین امامزاده‌ای اصلاً در دایره‌ی اطّلاعات من نبود. وقتی هم که دعوت شدم یک مقدار تردید داشتم که اصلاً بروم یا نروم. رفتم شنیدم عدّه‌ای از یمن سال‌های سال است این راه طولانی را طی می‌کنند به زیارت این امامزاده که در آمل دفن است. مرقد ایشان قبلاً یک مخروبه بوده است بعد با دستور مقام معظّم رهبری بالاخره یک محوطه‌ای برای آن درست کردند، یک بقعه‌ای این دفعه هم که ما رفته بودیم چند ده نفر یمنی زیدی در آن‌جا آمده بودند. این امامزاده یعنی این آقای ناصر الکبیر یا ناصر الحق در سال 301 هجری حکومت تشکیل داده است. یعنی بیش از 1100 سال قبل. منشور حکومت ناصر الحق نهج البلاغه است. فرمان امیر المؤمنین به مالک اشتر. 13 سال در آن منطقه حکومت کرده است.
از این دید است که من عرض می‌کنم شما نگاه بکنید اکثریّت امامزاده‌هایی که در به خصوص منطقه‌ی شمال ما گیلان و مازنداران مورد احترام مردم هستند، این‌ها مبارزینی بودند که اغلب با یک ارتباط با معصومین (علیهم السّلام) زمان خود آمدند با خلفا جنگیدند در این‌جا هر کدام هم توانستند حکومت درست کردند.
یکی از توطئه‌ها این است که ادّعای حکومت اسلامی را از ذهن‌ها حذف بکنند. بگویند آقا اسلام می‌خواهید بروید نماز بخوانید، روزه بگیرید، حج برو، مستحبّات را انجام بده، نماز شب بخوان ولی چه کسی گفته است که شما باید ادّعای حکومت بکنید. این یکی از کارهایی است که با زبان دینی دارند می‌کنند. آفت‌هایی که به انقلاب وارد می‌شود اگر فهرست درست بکنید فراوان است. یکی از آن‌ها این است که بگویند اصلاً حکومت کردن در موازین اسلامی نیست. این همین‌طور من درآوردی است. خوب این تلاش‌ها برقراری حکومت‌ها شیعی در اوج قدرت بنی امیّه، بنی عبّاس در نقاط مختلف ناشی از کدام فکر است؟ بسیاری از این‌ها با معصومین در ارتباط بودند. امام صادق نفرمودند به آن شخص که اگر به تعداد آن گوسفندها که داشتند آن‌جا می‌چرند 17 نفر طرفدار محکم داشتم برای حکومت اقدام می‌کردم. مگر این را نفرمودند. حالا بعد از 14 قرن یک عدّه دارند به ما نصیحت می‌کنند که بی‌دلیل کاری را که در اسلام نیست به دنبال آن نروید. در کجای اسلام گفته است که شما باید حکومت بکنید؟
توطئه‌ی دیگری که برای تضعیف انقلاب اسلامی دائماً طراحی شده است این است که با تراشیدن دائم مشکلات فراوان نگذارند جمهوری اسلامی خواست‌های مشروع رفاهی مردم خود را برآورده بکند. به نظر بنده ریشه‌ی هشت سال جنگ این‌جا است. البتّه آن‌ها آمده بودند که بساط جمهوری اسلامی را از بین ببرند. این آقای دکتر طه یاسین رمضان نفر دوم صدام اوّل جنگ گفت ما فقط برای انتزاع قمستی از خاک ایران جنگ را شروع نکردیم، ما برای از بین بردن شیرازه‌ی جمهوری اسلامی وارد جنگ شدیم. اوّل آمده بودند این کار را بکنند. امّا یک مقصود دیگری را هم دنبال می‌کردند و آن این است که طعم شیرین رفاهی جمهوری اسلامی به ذائقه‌ی مردم این پهنه یا اصلاً‌ نرسد یا کمتر برسد. انواع و اقسام مشکلات تحریم در این قضیه است. انواع و اقسام مشکلاتی که ما در جنگ داشتیم در این چارچوب است. وقتی جنگ را با ما شروع کردند، ما نمی‌توانستیم بنشینیم نگاه بکنیم. دویست هزار نفر شهید شدند. بچّه‌ها رفتند با استخوان‌های خود در مقابل تانک ایستادند و حسین فهمیده شدند. این‌ها ایستادند امّا آن‌ها گفتند اگر ما هم موفّق نشویم که شیرازه‌ی جمهوری اسلامی را به اصطلاح خود بپاشانیم، حداقل خسارات کمرشکنی به آن‌ها وارد می‌کنیم تا مردم آن‌ها طمع رفاه را نچشند. انصافاً یکی از مقاصد پلید آن‌ها این بود.
قسمت آخر صحبت‌های من مربوط به ولی فقیه و رهبری است. من در این فتنه‌ی 88 سال گذشته هم در این‌جا عرض کردم اصلاً‌ حالا موضوع ولی فقیه و ولایت فقیه و حکومت دینی این‌ها را نمی‌خواهیم بحث بکنیم. هر کدام از این‌ها سر جای خود اهمّیّت درجه‌ی یک دارد. سر جای خود محفوظ است. شما یک کشوری را فرض بکنید مثل ایران که این همه دشمن خارجی دارد، به نظر بنده در هیچ کشوری در حال حاضر دشمنان خارجی به اندازه‌ی دشمنان خارجی ما نیستند. هیچ کشوری. فتنه‌ی 88 در هر صورت رخ داده است. بیرون طراحی کردند، یک عدّه هم این‌جا افتادند در دام به تعبیر مقام معظّم رهبری سرمدار داخلی فتنه شدند. مردم را در خیابان‌ها کشاندند. آقایان بدانند یکی از طرح‌هایی که با لطف خدا واقعاً نشد که اجرا بکنند، این بود که یک گروه صد نفره‌ای را با سلاح‌های شبیه کلت تهجیز کرده بودند امّا کلت بسیار پیشرفته که برخی از مواقع می‌توانست یک قسمتی از کار مسلسل را انجام بدهد. این‌ها را ساخته بودند البتّه وزارت اطّلاعات با لطف خدا این‌ها را داخل تور خود داشت. دنبال می‌کرد که این‌ها بالاخره می‌خواهند چه کار بکنند. این تذکّر را وزیر اطّلاعات رفت در ملاقات خصوصی با میر حسین موسوی هم گفت که آقا مدام نگویید که مردم در خیابان بیایند توطئه خیلی سنگین‌تر از این‌ها است. بحث رقابت شما و آقای احمدی‌نژاد اصلاً نیست. بحث براندازی جمهوری اسلامی است. گوش نکرد. مدام می‌خواستند توطئه را در حد رقابت بین دو تا نامزد خلاصه بکنند اصلاً این‌طور نبود. رقابت بهانه بود. این گروه صد نفره را آماده کرده بودند که در یکی از این تجمع‌ها و راهپیمایی‌ها که آقایان صحبت می‌کردند که در خیابان بیایید که رأی ما گم شد، این‌ها در میدان بریزند. آدم بکشند. چه کسی را بکشند؟ هر کسی که در خیابان آمده است. خوب بیشتر طرفداران میر حسین هم در خیابان می‌آمدند. از آن‌ها بکشند که بعد چه بشود؟ اقلاً هزار نفر را در یک روز بکشند. وقتی هزار تا خون روی زمین ریخته شد، آن وقت به این سادگی می‌شود این را جمع کرد؟ یکی از توطئه‌هایی که با عنایات الهی خنثی شد یعنی همان زمانی که این‌ها در یکی از همین راهپیمایی‌هایی که آقایان دعوت کرده بودند، می‌خواستند بیرون بیایند، همه‌ی این‌ها چون در داخل تور وزارت اطّلاعات بودند، دستگیر شدند. پیشرفته‌ترین بی‌سیم و سلاح سبک را داشتند. خوب چه کسی بعد از این کشتار متهم می‌شد؟ می‌گفتند بله طرفداران آقای میر حسین در خیابان آمدند هیچ کاری هم به کار نظام نداشتند، دعوا هم نکردند امّا هزار نفر از آن‌ها را کشتند. می‌شد این را جمع کرد؟
حالا بنده می‌خواهم عرض بکنم که توطئه براندازی بود نه رقابت انتخاباتی. حالا شما فرض کنید رهبر انقلاب آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبری ایشان، ولایت ایشان، مرجعیّت ایشان همه سر جای خود محفوظ امّا به عنوان یک کسی که در رأس هرم حکومت قرار دارد چطور می‌خواهد این توطئه‌ها را خنثی بکند؟ توطئه به قدری طراحی شده بود که کشورهایی مثل انگلیس آمریکا و فرانسه همان یکی دو روز اوّل پشتیبانی کردند. یک نفر به یکی از دیپلمات‌های انگلیس گفته بود آخر پختگی سیاسی هم چیز خوبی است. شما باید صبر می‌کردید یک 15 روزی، 20 روزی ببینید چه می‌شود. همین‌طور آمدید حمایت کردید. می‌دانید چه گفته بود؟ گفته بود ما کار را تمام شده می‌دانستیم. گفتیم حالا که کار تمام شده است، پس ما هم بگوییم که شریک این هستیم. در هر صورت اگر خواسته باشیم توطئه‌هایی که علیه مبانی انقلاب شکل گرفته است و در حال شکل گرفتن است و بعداً هم شکل خواهد گرفت را در سخنرانی‌ها عرض کنیم چندین جلسه سخنرانی لازم دارد. راه آن این است که بنیه‌ی دینی خود را دائماً تقویت کنیم شناخت و معرفت خود را راجع به مبانی اسلام را تقویت بکنیم و با شناسایی این توطئه‌ها دست به دست هم پشت سر مقام معظّم رهبری بایستیم حرکت کنیم و اجازه‌ی شکل گرفتن این توطئه‌ها را با عنایات الهی ندهیم.