بسم الله الرحمن الرحیم «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا»

بسم الله الرحمن الرحیم
«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا»
شهادت مظلومانه حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد خرسند (ره) را به محضر حضرت  امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله)، خانواده گرامی و همه هم‌سنگران ایشان تبریک و تسلیت می‌گوییم.
 این شاگرد مکتب اهل بیت (علیهم السلام) که همواره در راه اعتلای ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلاب تلاش می کرد، در سحرگاه قدر و بعد از نیایش با معبود و پالایش روح به سوی حضرت دوست شتافت. ایشان همواره در مسیر اهداف امام و رهبری قدم برمی‌داشت و یاور و خدمت‌گزار راستین مردم بود و در نهایت به فیض عظیم شهادت که بالاترین شرف برای اولیای الهی است دست یافت.
زندگی شهید خرسند که از یاران دیرین و ثابت قدم مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم بود و با حضور مسئولانه و خدمت خالصانه همیشه در راه پیشبرد اهداف امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) فعالیت می¬کرد، الگویی است برای نسل جوان انقلابی و با انگیزه که با جهاد مستمر خویش در راه تحقق آرمان های اصیل انقلاب اسلامی تلاش می¬نمایند.
برای ارج نهادن به مقام شامخ این شهید عزیز، مراسم بزرگ‌داشتی در روز دوشنبه 20 خرداد ماه 1398 بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد. از همه مردم ولایتمدار و انقلابی و روحانیت معظم و همه همسنگران و رهروان راه شهدا دعوت می‌شود در این مراسم باشکوه شرکت فرمایند.
            مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
                                                                 19خرداد98

بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در محکومیت اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در محکومیت اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
اقدام منفعلانه رئیس جمهوری آمریکا در تروریستی اعلام کردن نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موجی از نفرت و انزجار را در میان گروه‌های مختلف امت انقلابی ایران با سلیقه ها و گرایش‌های گوناگون برانگیخت. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آغاز تأسیس از سوی امام راحل عظیم الشأن و در طول چهار دهه حیات مبارک خود، سهمگین‌ترین‌ ضربه‌ها را بر پیکره تروریسم وارد کرده و دسیسه‌های مستکبران دنیا به ویژه رژیم آمریکا را در ایران، منطقه و جهان، بی‌اثر ساخته است. بی‌شک این کارنامه درخشان، خود دلیلی موجه برای بروز چنین حرکات کینه‌توزانه‌ای است.
سران کاخ سفید که حمایت تمام عیار از گروه‌های تروریستی هم‌چون منافقین و القاعده و داعش و جنایات رژیم صهیونیستی و حکام سعودی و سایر مستکبران منطقه و جهان را در کارنامه سیاه خود دارند، نهاد نظامی و مردمی برآمده از قانون اساسی کشورمان را تروریستی می‌خوانند. بدون تردید، حرکت اخیر رئیس جمهوری آمریکا نه تنها ذره‌ای از اقتدار سپاه پاسداران نمی‌کاهد، بلکه موجب محبوبیت بیشتر و کارآمدی این نهاد انقلابی خواهد شد.
همگان می دانند که این اقدام ترامپ،  ناشی از شکست پروژه های ایران هراسی و ناکامی های پی در پی در توطئه های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران و در راستای خدمت به صهیونیسم بین الملل و رژیم های وابسته به خود است.
آمریکا باید بداند که ملت غیور ایران یکپارچه به پیروی از امام راحل عظیم الشأن (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) حمایت و پشتیبانی خود را همچون گذشته از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می دارد.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن محکوم کردن و فاقد ‌ارزش دانستن این اقدام جاهلانه سردمداران کاخ سفید، حمایت خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می دارد و ضمن تبریک روز پاسدار به همه پاسداران سرافراز کشور، از همه جان برکفان این نهاد انقلابی می‌خواهد که تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا و با پشتیبانی همه جانبه ملت بزرگ ایران و اقشار و جریان‌های فکری، فرهنگی و سیاسی مختلف، تا محو تروریسم از منطقه و شکست جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا از پای ننشینند و این قبیل کینه‌توزی‌های سابقه‌دار را دلیلی بر درستی مسیر افتخارآمیز خود بدانند.

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
98/1/20
Telegram.me/mhp_ir

بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم بمناسبت فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن1397

بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم بمناسبت فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن
بسم الله الرحمن الرحیم
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر ملت رشید ایران و ملت‌های آزاده دنیا مبارک باد؛ انقلابی که استقلال از همه قدرت‌های مستکبر دنیا را شعار و آرمان اصلی خود قرار داد و در این مسیر پرافتخار، همه سختی‌ها و مشکلات از تهدید نظامی و جنگ همه‌جانبه تا تحریم اقتصادی و فشار روزافزون را به جان خرید و اینک به الگوی بزرگی از عزت و مقاومت و اقتدار برای همه ملت‌های آزادی‌خواه جهان تبدیل شده است.
بی‌تردید؛ طی این مسیر پر فراز و نشیب چهل ساله، جز با اتکال به ذات ربوبی و تبعیت از هدایت‌های عالمانه رهبران الهی و وحدت و همدلی توده‌های مردم ممکن نبود. بدیهی است ادامه این مسیر نیز مشروط به حفظ و حراست از دو عامل مهم ولایت‌مداری و وحدت ملی شده است. توصیه اخیر رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) مبنی بر حفظ وحدت ملی در راهپیمایی 22 بهمن و پرهیز از ایجاد تنش و اختلاف و توهین به شخصیت‌ها در این همایش بزرگ، آزمونی از میزان پای‌بندی گروه‌ها و جریان‌های مختلف به دو عنصر ارزشمند یاد شده است.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن تبریک این جشن ملی، از آحاد ملت دعوت می‌کند تا با حضور مسئولانه در راهپیمایی 22 بهمن، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، امام راحل و شهیدان گلگون کفن و پاسخ کوبنده به هذیان‌گویی‌ها و بدعهدی¬های      رئیس جمهور آمریکا و دیگر سران دنیای استکبار، نمایشی باشکوه از وحدت و ولایت‌مداری خویش را پیش چشم جهانیان به نمایش بگذارند.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
21 بهمن 1397

در حاشیه همایش بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت: رونمایی از کتاب «راهبردهای انقلاب اسلامی در دهه پنجم انقلاب اسلامی»

از کتاب «راهبردهای انقلاب اسلامی در دهه پنجم انقلاب اسلامی» نوشته حجت الاسلام والمسلمین محسن مهاجرنیا رونمایی شد.


رونمایی از کتاب «راهبردهای انقلاب اسلامی در دهه پنجم انقلاب اسلامی» * به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در حاشیه همایش بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که توسط مجمع فضلا و مدرسین قمی حوزه علمیه قم در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد از کتاب «راهبردهای انقلاب اسلامی در دهه پنجم انقلاب اسلامی» نوشته حجت الاسلام والمسلمین محسن مهاجرنیا تحلیلگر مسائل سیاسی به همت مجمع هماهنگی  پیروان امام و رهبری استان قم رونمایی شد.
این کتاب محصول 20 نشست علمی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم است و شامل 20 راهبرد برای دهه پنجم انقلاب اسلامی برای برون رفت از مشکلات است.

https://www.farsnews.com/news/13971114000046/

گزارش تصویری از رونمایی کتاب«راهبردهای انقلاب اسلامی در دهه پنجم»

گزارش تصویری از رونمایی کتاب«راهبردهای انقلاب اسلامی در دهه پنجم»

http://hawzahnews.com/detail/Photo/479087#ad-image-0

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز کشور: فرهنگ انقلابی دنیا را به چالش کشیده است

دبیر جامعه روحانیت مبارز کشور: فرهنگ انقلابی دنیا را به چالش کشیده است دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: امروز دنیا با یک فرهنگی مواجه است که او را به جد به چالش کشیده است و قدرت از بین بردن آنها را دارد ولی ما این موضوع را نمی بینیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در مرکز فقهی ائمه اطهار برگزار شد با گرامی داشت دهه فجر ابراز کرد: چهل سال از پیروزی انقلاب گذشته و این حرکت با شکوه و با صلابت به راه خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه قم خاطرات بیشتری از انقلاب دارد و از 19 دی 56 هیجان و شور انقلابی در قم بین مردم و حوزه علمیه قم وجود داشت، گفت: قمی‌ها به خوبی با کرامت و بزرگواری و آگاهی در راه انقلاب و دفاع از انقلاب و تثبیت انقلاب جانفشانی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی با اشاره به روند تحولات چهل ساله انقلاب گفت: مردم باید این گزارشات را ببینند و این ها واقعیت دارد و آمار ساختگی نیست و ببشتر این آمار از منابع خارجی و مؤسسات بین‌المللی اعلام شده است.

وی گفت: مشکل ما این است که اگر انبوهی از دستاوردها باشد ذهنمان را کمتر به خود مشغول می‌کند ولی اگر یک مشکل پیدا شود تمام ذهن ما را مشغول می کند و این مشکل تمام انسان ها است که تمام نعمت های پروردگار به خود را نمی بیند و اگر یک دندان درد بگیرد احساس بد بختی می کند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز کشور با بیان این که ما در حجاب معاصرت هستیم و باید زمان بگذرد تا ببینیم چه شده است گفت: ما باید امروز بعد از چهل سال خودمان را خوب ارزیابی کنیم زیرا هر انسان هوشمند و جامعه فرهیخته خود را ارزیابی می کند تا ضعف های خود را بشناسد و برطرف کند.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب و جمهوری اسلامی در حدی از توانایی و ثبات قرار دارد که می شود به خوبی به گذشته پرداخت و آن را نقد و تحلیل کرد، افزود: امروز به قدری اقتدار در کشور داشته و مردم هوشمندی داریم که نقد تزلزلی در انقلاب ایجاد نمی کند.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی گفت: برای ارزیابی اول باید نقاط قوت و ضعف خود را ببینیم و راهکار دوم این است که ببینیم دیگران در رابطه با ما چه می گویند و ما را چطور ارزیابی می کنند.

وی گفت: چرا رییس جمهورها و مسؤولان عالی رتبه و مؤسسات تحقیقاتی آمریکا در طول این چهل سال این همه در رابطه با جمهوری اسلامی بحث می کنند و دغدغه و مشکل بزرگ ابرقدرت عالم است و اگر انقلاب اسلامی تحولی ایجاد نکرده و کاری را از پیش نبرده و ناتوان است و دارد از پا در می آید و قادر به حل مشکلات خودش نیست این قدر وقت گذاشتن نمی خواهد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز کشور گفت: این که رییس جمهور آمریکا زیر برجامی که ما بین بد و بدتر آن را امضا کرده بودیم زده است آبروی خود را برده است و این که هر روز این را بیان می کند به خاطر این است که جمهوری اسلامی یک درخت تنومند و پر ثمر است و این را دارند می بینند و به تکاپو افتاده اند.

وی افزود: امروز دنیا با یک فرهنگی مواجه است که او را به جد به چالش کشیده است و قدرت از بین بردن آنها را دارد ولی ما این موضوع را نمی بینیم؛ ما که مشکلات اقتصادی زیادی داریم ولی آمریکا چندین برابر بودجه ما در این منطقه خرج کرده است ولی ایران توانسته بر منطقه تسلط داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی گفت: قدرت ایران قدرت بسیج مردم و تولید علم و فرهنگ سازی است ایران در چهل سال گذشته بیشترین رشد علمی را داشته است و رکورد رشد علمی را تا 16 درصد در سال را زده ایم و امروز شانزدهمین قدرت علمی برتر دنیا هستیم.

وی گفت: ما به اعتراف خود آنها با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی که داریم هجدهمین اقتصاد برتر دنیا هستیم و نگرانی دشمن از این قدرت انقلاب است زیرا آمار واقعی رشد ایران را می بیند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز کشور افزود: مؤسس این حرکت بزرگ حوزه علمیه است و این درخت تنومند در حوزه علمیه قم کاشه شده است و با تلاش بی‌وقفه روحانیت معظم آبیاری شده است و مکتب قم تحول بزرگی در تاریخ فقه، کلام و فلسفه شیعه داشته است.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی مقتدر و توانا است و کشور ظرفیت های فراوانی دارد و به لطف خدا و عنایت امام زمان(عج) این حرکت تداوم خواهد داشت ولی امروز زمان ارزیابی ما است و هم در حوزه و دیگر نهادها وقت ارزیابی است و باید خود را به روز کنیم و ضعف های خود را اصلاح کرده و نقطه قوت خود را تقویت کنیم.

انتهای پیام/2258*40/خ

آیت الله فاضل لنکرانی: همدیگر را به ضد انقلابی بودن متهم نکنید/ رسانه ها مبانی اعتقادی انقلاب را بیان کنند

شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه آزادی، استقلال و دخالت مردم از برکات اسلام و انقلاب است گفت: راز بقای انقلاب، استقامت و تدبیر دقیق مسؤلین برای حل مشکلات است.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی شنبه شب در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی که در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار برگزار شد اظهار کرد: باید ایام فاطمیه را خوب برگزار کنیم که همه هستی ما در فاطمیه است.

او با بیان اینکه خدا را شکر گذاریم که انقلاب اسلامی را با همه دشمنی ها و توطئه ها به بلوغ و چهل سالگی خود رساند گفت: ساعتی از این انقلاب نگذشت مگر اینکه دشمن یک توطئه ای برای آن داشت.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با بیان اینکه مهم ترین دعای ما باید استمرار انقلاب و سپردن آن به دست ولی عصر باشد گفت: نسل امروز  یکی از سؤال هایش این است که انقلاب چه آثاری برای ایران و دیگر ملت ها داشته و لذا این از مطالبه به حق نسل امروز ماست.

او با بیان اینکه انقلاب احیای دین بود خاطرنشان کرد: اثری از دین در حکومت طاغوت باقی نمانده بود و لذا امام راحل توسط انقلاب دین را احیا نمود.

آیت الله فاضل لنکرانی ابراز کرد: بعد از چندین سال که دین به انزوا رفته بود و ارزشی نداشت و واژه های اصیل دینی چون شهادت و ایثار معنا و مفهومی نداشت با آمدن انقلاب مفهوم پیدا کرد و دین احیا شد.

او با بیان اینکه سرمایه بزرگ انسان دین اوست گفت: دین سرمایه بزرگی است که خداوند در اختیار ما قرار داده و اکنون ما در برابر دین خود و نسل آینده مسؤل هستیم و در قیامت نیز از دین ما سؤال می کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: در تاریخ ایران و دنیا تاکنون دین به این نحوی که توسط انقلاب ما معرفی شده، معنا و مفهوم نداشت؛ امروز ببینید دین از چه جایگاهی برخوردار است.

او با بیان اینکه قبل از انقلاب قرآن نیز مهجور بود و به آن عمل نمی شد ابراز کرد: اینکه از اول انقلاب امام فرمود ولایت الله، شعار احساسی نبود و ما نیز تحت ولایت الله هستیم چرا که ولایت فقیه شعبه ای از ولایت الله است.

آیت الله فاضل لنکرانی افزود: اکنون فصل بزرگی از آیات جهاد در دنیا میدان داری می کند و آیات جهات به دنیا عرضه شده است و هیچ اثری بالاتر از این نیست که دین به دنیا عرضه گردیده است.

انقلاب تحولی عظیم در حوزه ایجاد کرد

او با بیان اینکه اگر انقلاب نبود حوزه ها که مهد و کانون علم دینی بودند این گونه که امروز هستند نبودند عنوان کرد: با انقلاب تحولی عظیم در حوزه ها ایجاد شد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار بیان کرد: اگر اسلام جدای از مکتب اهل بیت بخواهد استمرار پیدا کند حکومت ندارد؛ اگر استقلال داریم به برکت اسلام است و این شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی همه اش در دین وجود دارد.  

او گفت: در  نظام ما جامعه آزاد است در برابر مسؤلین فریادش را بزند و اشکالاتش را بگوید. با آمدن اسلام کارگر هم در انتخاب رهبر و سرنوشت کشورش نقش ایفا می کند و مردم در همه ارکان نظام دخالت دارند.

ضربه زدن به انقلاب ضربه زدن به اسلام است

آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه آزادی، استقلال و دخالت مردم از برکات اسلام و انقلاب بوده است گفت: اگر حفظ اسلام و دین واجب است، حفظ انقلاب هم واجب است و ضربه زدن به انقلاب ضربه زدن به اسلام است.

او بیان کرد: امروز یک مسؤل فکر نکند اگر کم کاری کند و ضربه به انقلاب بزند تنها خیانت به خود و کشور می کند بلکه به اسلام و دین ضربه خواهد زد؛ اگر مسؤلی بتواند بیشتر کارکند و وقت بیشتری برای حل مسائل و مشکلات مردم بگذارد باید این کار را بکند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به آیه «وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ» افزود: این از مسائلی است که زمان ما باید به آن توجه کرد به این معنی که سستی به خرج ندهید چرا که امروز وقت و زمان این نیست که انسان سستی  به خرج دهد.

او با تأکید بر اینکه نباید بگذاریم یأس در جامعه وارد شود، تصریح کرد: امروز دشمن همانطور که رهبری فرمودند دنبال ناامید کردن مردم است.

بسیاری مشکلات عوامل داخلی دارد

آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به اینکه مشکلات را کسی انکار نمی کند اما باید دید ریشه آن در کجاست؛ گفت: بسیاری مشکلات امروز عوامل داخلی دارد، تحریم و دشمنی وجود دارد ولی عمده مشکلات از داخل است و بی توجهی ها، بی سلیقه گی ها، بی اعتمادی ها و افترا زدن ها مشکل ساز است.

او با بیان اینکه یکی از خطرات بزرگ که رد پای  دشمن در آن وجود دارد جدایی انداختن در صف انقلابیون است گفت: همدیگر را به ضد انقلابی بودن متهم نکنید.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با اشاره به اینکه امروز حوزه با عظمت ما حوزه انقلابی است و مراجع در مهم ترین مسائل حضور دارند اظهار کرد: نباید بگوییم در حوزه دو فکر انقلابی و غیر انقلابی وجود دارد، نه اینطور نیست؛ امروز رد پای دشمن در جدا کردن مردم از رهبری ومرجعیت دیده می شود که کمی هم به اهداف خود رسیدند.

او بیان کرد: اگر عده ای اختلاس و دست درازی در اموال عمومی می کنند این ربطی به آمریکا ندارد مربوط به خود کشور است و ربطی به این دولت و آن دولت هم ندارد بلکه عده ای از نجابت مسؤلین سوء استفاده کرده و دست به این اقدامات زدند.

آیت الله فاضل لنکرانی مطرح کرد: این تشریفاتی نیست که خدا به مسلمانان می گوید شما دست بالا را دارید و به انسان انقلابی وعده موفقیت و پیروزی بر دیگران را می دهد؛ ما در انقلاب عنایات خدا را زیاد دیدیم و امدادهای الهی فراوان داشته ایم.

او بیان داشت: شرط بقای انقلاب این است که روحانیت و مسؤلین باورهای انقلابی خود را محکم کنند نه این که دیوار دور خود بکشند و با همه قطع رابطه کنند بلکه نباید به دشمن امید داشته باشند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با اشاره به اینکه آمریکا نمی خواهد این نظام بماند و به صراحت این را بیان کرده است افزود: وظیفه ما بسیار سنگین است و باید هر فرد مسلمان وظیفه اش را به خوبی بداند.

او با بیان اینکه باید دنبال وحدت و تقویت یکدیگر باشیم ابراز کرد: اگر اینگونه باشد دست نصرت خدا بر ما خواهد بود اما اگر دنبال اهداف شیطانی و مادی باشیم موفق نخواهیم شد.

باید مبانی انقلاب را رسانه ها مطرح کنند

آیت الله فاضل لنکرانی گفتباید مبانی انقلاب را رسانه ها مطرح کنند؛ اکنون رسانه ما تاریخ انقلاب را می گوید اما به مبانی اعتقادی انقلاب کم تر می پردازد لذا باید مبانی انقلاب را برای نسل امروز  بیان کنیم.

او افزود: راز بقای انقلاب استقامت و تدبیر دقیق مسؤلین برای حل مشکلات است و در عین اینکه باید مشکلات گفته شود اما نباید همه مسئله در این خلاصه شود و طوری بیان شود که انقلاب به بن بست رسیده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه خاطرنشان کرد: کسی که می گوید ما انقلاب نکردیم که مردم در صف گوشت بایستند، این خطاست و نباید این مسائل به انقلاب نسبت داده شود، باید قداست و عظمت انقلاب حفظ شود.

سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم مطرح کرد: مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قم برگزار می‌شود


Untitled7-1

سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم از برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قم به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری و با حضور شخصیت‌های ملی خبر داد.
محمد رضا باقرپناهی سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با تکیه بر لزوم برگزاری هرچه با شکوه‌تر جشن‌های پیروزی انقلاب گفت: آنچه قابل انکار نیست این است که ما در جنگ نرم دشمن که با هدف مأیوس کردن مردم انقلابی صورت می‌گیرد نباید در موضع دفاع قرار بگیریم ممکن است حملات دشمن بعضا موثر واقع گردد و خدای ناکرده مردم غیور ما گرفتار آسیب و اشتباه محاسباتی گردند که البته مثل همیشه این آرزوی دشمن محقق نخواهد شد و انشالله جشن‌های چهلمین سال پیروزی انقلاب که در جای جای این کشور برگزار می‌گردد به عنوان قرارگاه‌های مقابله با این جنگ نرم و رسانه‌ها به عنوان صدای بلند این ملت دشمن را زمین‌گیر خواهد کرد.
باقرپناهی افزود: همانطور که در چهل سال گذشته شاهد شکست‌های پی در پی دشمن در جنگ سخت بوده ایم در جنگ نرم نیز دشمن ما شکست ناپذیر نیست چون اعتقادات اسلامی و روحیه ظلم ستیزی و انقلابی مردم ما تغییر نکرده اما مقابله با جنگ نرم دشمن برنامه ابزار و لوازم خاص خود را می‌خواهد.
وی در خصوص موضع دشمن در این جنگ نرم گفت: با وجود اینکه در جنگ نرم موضع دشمن پنهان و پوشش دار است اما در این جنگ راهبردها و اهداف دشمن کاملاً آشکار شده جان بولتون در نشست گروهک‌تروریستی منافقین که در پاریس برگزار شد رسما اعلام کرد که انقلاب اسلامی نباید به جشنهای چهل سالگی انقلاب برسد یعنی اینها تمام عوامل و ابزار خود را به کار گرفته‌اند تا فضای فکری و روحیه انقلابی مردم ما را در هم بکوبند تا توان و انگیزه برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب را از مردم غیور و انقلابی ماسلب نمایند چون خوب میدانند که برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب یعنی آب پاکی روی دست آن‌ها ریختن است.
وی با اشاره به اهداف دشمن در این جنگ نرم اضافه کرد:تسلیم وهضم شدن ملت انقلابی ایران در نظام سلطه یکی از اهداف آنهاست چون آنها می‌خواهند از اسلام و انقلاب نه تنها در ایران بلکه در منطقه و دنیا خبری نباشد لذا اگر آنها بتوانند ملت ما را ناامید و تسلیم کنند به یکی از اهداف بسیار مهم خود دست یافته‌اند و عملیات روانی وسیعی را در این راستا تدارک دیده‌اند.
وی افزود: نفوذ و عملیات روانی دشمن برای مأیوس کردن مردم از نظام و بدبین کردن آنها به مسئولین برای تغییر در تفکر و رفتار مردم با ابزار و روشهای پیچیده و مختلف به گونه‌ای است که هیچ کس و هیچ نهادی مصون از این حملات و عملیات روانی نخواهد بود حتی نهادهای قانونگذاری قضایی و اجرایی و یا پایگاه‌های فکری و اعتقادی مثل حوزه‌های علمیه در معرض این تهاجم قرار گرفته‌اند.
باقرپناهی در رابطه باایجاد یأس در مردم افزود: متاسفانه در این جنگ نرم بعضی دانسته و یا نادانسته با دشمن همراهی می‌کند و به قول معروف بر سر شاخ می‌نشینند و بن می‌برند دمیدن روحیه یأس در مردم به بهانه‌های واهی را برای خود تشخص و انقلابی گری می‌دانند در حالی که این بازی در زمین دشمن است سیاه‌نمایی برچسب دروغ حتی با نمای انقلابی اینها همه اثر منفی در باورهای مردم نسبت به نظام دارد.
وی ادامه داد:سخنرانان و تحلیل‌گران جشن‌های پیروزی انقلاب به عنوان فرماند‌هان مقابله با این جنگ نرم تلقی می‌شوند و باید مراقبت کنند که بهانه به دست دشمن ندهند و خط تبلیغی دشمن رادر مأیوس کردن مردم و از راه فشارهای اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه افشا کنند.
سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری در خصوص بهره گیری از راهبردهای مقام معظم رهبری گفت:بهره گیری‌های شایسته از راهبردها و رهنمودهای مقام عظمای ولایت و تبیین این راهبردها و رهنمودها برای مردم و بازخوانی آنها از الزامات مقابله با خط تبلیغاتی دشمن است .
باقرپناهی در مورد انفعال دشمن افزود:امروز آمریکا و همراهان منطقه‌ای او در برابر پژواک انقلاب اسلامی ناچار به اقرار شده‌اند و قدرت و عظمت ملت ایران را در تحلیل‌ها و راهبردهای خویش نمی‌توانند مد نظر قرار ندهند.
وی در مورد لزوم تبیین‌اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی اضافه کرد: دهه فجر و سالگرد ورود امام راحل به ایران در سال ۵۷ فرصت مناسبی است برای تبیین‌اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی و امام رحمت الله علیه برای نسل جوان که امروز آماج هجمه‌های روانی دشمن قرار گرفته‌اند.
سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری در مورد چگونگی برگزاری مراسم دهه فجر توسط این مجمع اعلام کرد: مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با تشکیل «ستاد مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی»، ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل تقارن این ایام با شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا (س) طی مراسم باشکوهی که در روز شنبه ۱۳ بهمن ماه ساعت 18/30 با حضور اقشار مردم شریف و انقلابی قم در محل سالن مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) واقع در میدان معلم قم و با حضور و سخنرانی شخصیت‌های ملی برگزار می‌کند.

پژوهشگر حوزه آینده پژوهی: مهم‌ترین عامل انقلاب نرم در ایران عدم مشروعیت احزاب سیاسی است

DSCN8584
دکتر عبد الرحیم پدرام در نشست تخصصی «آینده پژوهی احزاب و تشکل‌های سیاسی در نظام ولایی(فقه تحزب) که به همت موسسه آموزش عالی طلوع مهر قم و مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم به مناسبت هفته پژوهش در موسسه طلوع مهر قم برگزار شد، با بیان این‌که آمریکایی‌ها معتقدند که باید آرام‌آرام و از داخل انقلاب ایران را ازبین برد و این کار، تنها با حضور احزاب ناکارآمد رخ می‌دهد، اظهار کرد: مهم‌ترین عامل انقلاب نرم در ایران عدم مشروعیت احزاب سیاسی است.
وی در ادامه افزود: مؤسسۀ آمریکایی رند در گزارش خود، گفته است که مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به هدف انقلاب نرم در ایران، انتخابات مجلس است. اساساً  انتخابات مجلس برای آن‌ها نقطۀ عطفی در رسیدن به این هدف محسوب می‌شود.
این استاد دانشگاه با بیان این‌که آمریکایی‌ها در تلاش هستند تا مستقلین در انتخابات مجلس رأی بیاورند، گفت: آمریکایی‌ها متوجه شده‌اند که به قدرت رسیدن اصلاح طلب‌ها هیچ فایده‌ای برای آن‌ها ندارد. چون اصلاح‌طلبان در وهله اول با نظام درگیر می‌شوند و سپس به دنبال بحث‌هایی می‌روند که از اصل کار باز می‌مانند و کاری پیش نمی‌برند. اصول‌گراها هم به درد ما نمی‌خورند. با آن‌ها خیلی نمی‌شود کاری انجام داد که در راستای اهداف آمریکا باشد. بنابراین، بهترین کار این است که مستقلین رأی بیاورند؛ چراکه روند افزایش قدرت مستقلین به ناکارآمدتر شدن و ازبین رفتن احزاب بیش‌تر کمک می‌کند.
دکتر پدرام گفت: سرنوشت آیندۀ ما تنها دست خودمان است. اگر درست عمل کنیم، آیندۀ خوبی خواهیم داشت و اگر درست عمل نکردیم، سرنوشت خوبی نخواهیم داشت. ما نباید وقتی چشمان‌مان را باز کنیم که از هر طرف غافلگیر شده‌ایم؛ بلکه باید با حالت دیده‌بانی همۀ شرایط را رصد کنیم.
وی با بیان این‌که معلوم است که ما در شرایط عدم قطعیت به سر می‌‌بریم، اظهار کرد: در این شرایط، بهترین کار، سناریو نویسی است؛ یعنی ما باید برای تمام شرایط پیش روی نظام و انقلاب راه حل‌های جداگانه بنویسم تا غافلگیر نشویم.
دکتر پدرام در پایان گفت: شاید ما در نظام ولایی‌مان به تدقیق و انضمام بعضی از مفاهیم نیاز داشته باشیم؛ اما در مجموع از این لحاظ مشکل نداریم؛ بلکه مشکل ما آن‌جاست که باید قیام به عمل بکنیم. تلاش کنیم به‌سمت طراحی مسیر برویم. با توجه به این‌که فضا، فضای سناریونویسی است، باید بدانیم که چه مسیری را بهتر است تا آن را برگزینیم و چه مسیرهایی را در دستور کار قرار بدهیم که ما را به هدف برسانند.

گزارش تصویری نشست آینده احزاب و تشکل های سیاسی در نظام ولایی(فقه تحزب) در تاریخ 24 آذر 1397

DSCN8402

DSCN8405
DSCN8487
DSCN8495
DSCN8507
DSCN8584

زیر مجموعه ها

صفحه 1 از 12