بازخوانی جایگاه آیندۀ احزاب و تشکل های سیاسی در نظام ولایی در سلسله نشست های کرسی های آزاد اندیشی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم

Untitled7-1
  سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم  در مورد انگیزه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی توسط این مجمع گفت: یکی از کارهای زمین مانده ای که رهبری  معظم انقلاب بارها در مجامع مختلف نخبگان مطرح و مورد تاکید قرار داده‌اند اهتمام به برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در حوزه و دانشگاه هاست که شاید بتوان گفت اصلی‌ترین راه حل گذر موفق و بدون التهاب جامعه در شرایط حساس کنونی است.
مهندس محمدرضا باقرپناهی گفت: مردم که در ۴۰ سال گذشته سنگ زیرین آسیاب در حمایت و حفاظت از انقلاب هستند نباید در مورد اقدامات و تصمیمات نظام و دولت برخاسته از آراء آنها گرفتار سر درگمی شوند و این نیست مگر به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی واقعی که نظرات مخالف و موافق بدون حب و بغض مطرح  و منتشر گردد.
وی با اشاره به اثرگذاری برگزاری کرسی های آزاد اندیشی افزود: باید این نشست ها به صورت گسترده در همه سطوح و در همه موضوعات در کشور برگزار شود تا فرصت از دست جریان‌های التهاب آفرین و یا معاند که در جامعه تشکیک و تردید ایجاد می کنند و نتیجه آن سلب اعتماد مردم از نظام است، گرفته شود.
باقرپناهی افزود: مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری در شرایط کنونی تکلیف خود را در این می داند تا با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی با همکاری دانشگاه ها و حوزه جزو پیشگامان برگزاری کرسی های آزاد اندیشی  باشد  تا ان شاء الله این حرکت عمومیت  پیدا کند و  تبادل افکار و گفتمان سازی جای التهاب آفرینی را  پرکند.
سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم درباره موضوعات این نشست ها گفت: مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری توانسته است  تا کنون  سه دوره از  سلسله نشست های آزاد اندیشی را برگزار کند که در دوره اول این نشست ها «آسیب شناسی جریان اصولگرایی» مطرح  که محصول آن  در قالب کتابی با  همین عنوان منتشر و رونمایی شد که مورد استقبال گسترده نخبگان  و شخصیت های سیاسی کشور قرار گرفت، همچنین «اخلاق سیاسی» و« راهبردهای اصول گرایی برای دهه پنجم انقلاب» موضوعات دیگری بود که در سلسله نشست های دوره دوم و سوم برگزار گردید که نتایج آن در حال آماده سازی برای انتشار است. در چهارمین دوره این نشست‌ها قرار است موضوع « جایگاه آینده احزاب و تشکل های سیاسی در نظام ولایی» به بحث و گفتگو گذاشته شود.  
باقر پناهی در ادامه افزود در این دوره از سلسله نشست ها بازخوانی جایگاه و آینده احزاب در نظام ولایی با رویکردی تحلیلی و فقهی، کارکردها و آینده احزاب و تشکل های سیاسی را به گفتگو می گذارد و با استفاده از ظرفیت های فقهی و علمی موجود در قم و در نهایت با رویکردی نوین به بازخوانی و بازسازی و ارائه الگوی نظریه تشکل های اسلامی در نظام ولایی می پردازد.
 سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری با استناد به جهت گیری رهبر انقلاب اسلامی در چگونگی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی گفت: رهبری معظم انقلاب آزاداندیشی و رقابت گفتمانی را امری ضروری برای پیشرفت کشور می‌دانند و این تصور را  که بحث از آزاد اندیشی به بنیان‌های اصیل انقلاب لطمه وارد می کند را کاملا مردود می دانند .
 باقرپناهی در پایان در مورد محل برگزاری این نشست ها افزود: در حال حاضر مجتمع فرهنگی آموزشی  طلوع مهر قم میزبانی این نشست ها را به عهده گرفته است و به طور مرتب هرهفته این نشست ها برگزار می شود.

گزارش تصویری کنگره مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در تاریخ 97/6/18

DSCN9788
DSCN9805
DSCN9832DSCN9885
DSCN9896
DSCN9915
DSCN9937

دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در کنگره مجمع ارائه کرد: گزارشی از عملکرد مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم

DSCN9885
حجت الاسلام والمسلمین بنایی با اشاره به تاریخچه و اهداف مجمع پیروان امام و رهبری استان قم گفت: از آغاز تأسیس مبنای ما بر اساس حرکت اعتدالی بوده و به هیچ وجه کند روی و تند روی را قبول نداشتیم  و حرکت ما در مسیر خرد جمعی می باشد.    
حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی، دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم، در کنگره این مجمع با ارائه گزارش اجمالی از روند فعالیت های این مجمع اظهار داشت: مجمع تقریبا 21 سال پیش تأسیس شده است و نامی که برای این مجمع انتخاب شد «مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم » است که نشان می دهد دیدگاه ما دیدگاه امام و مقام معظم رهبری است.
وی با بیان این که جایگاه مجمع  قم است و از اینجا حرکت فکری مجمع آغاز می شود، گفت: قم این ظرفیت و قابلیت را دارد که در سطح ملی جهت دهی و اثرگذاری داشته باشد و در هیچ برهه ای از انقلاب، اثرگذاری قم قابل انکار نیست و به همین خاطر خاستگاه این حزب قم است که بتواند بر تمام کشور اثرگذار باشد.
دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان افزود: ویژگی مهم این مجمع  توجه به امر آموزش سیاسی است زیرا این امر ضروری و اجتناب ناپذیر است و هر تشکلی که به امر آموزش توجه کند می تواند پیشرفت و بالندگی داشته باشد.
وی با بیان این که مباحثی که در این مجمع مطرح می شود در سطح قابل قبولی است، گفت: اگر تشکلی بتواند از نظر سیاسی و فکر اعتقادی  اعضای خود را ارتقاء ببخشد تشکلی پایدار خواهد ماند لذا ما از سال 95 از حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهاجرنیا دعوت کردیم که مباحث آموزشی را مطرح کنند لذا بحث آسیب شناسی جریان اصولگرایی در این مجمع در 20 جلسه برگزار شد که مجموعه مباحث آن در قالب یک کتاب به چاپ رسید و در وهله دوم اخلاق سیاسی جریان اصولگرایی در 20 جلسه و در وهله سوم  موضوع راهبردها و چالشهای دهۀ پنجم انقلاب اسلامی در 15 جلسه تاکنون مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین بنایی اظهار داشت: شما هر تشکل سیاسی را که نگاه کنید می بینید که خود را نقد نمی کند ولی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با یک ابتکار عمل بحث آسیب شناسی جریان اصولگرایی را در دستور کار خود قرار داد.
دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با بیان این که جای این گونه مباحث در کشور خالی است، گفت: در مجامع سیاسی کشور و در بین تشکل ها و احزاب به صورت آشکار  بحثی در رابطه با آینده انقلاب در کشور انجام نمی شود و حال آنکه بخشی از کار ما در رابطه با  راهبردهای دهه پنجم انقلاب اسلامی است که بر همین اساس ستاد مردمی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  را فعال کردیم  و جلساتی برگزار شده که دیداری در این زمینه نیز با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی داشته ایم  و دیدارهایی را با سایر مراجع تقلید هم خواهیم داشت و از رهنمودها و دیدگاه های آنها استفاده خواهیم کرد.
 وی با اشاره به پایبندی اعضای این مجمع نسبت به دیدگاهای روحانیت اصیل و مرجعیت شیعه گفت: ما با هرگونه استفاده ابزاری از روحانیت و مرجعیت مخالف هستیم زیرا مرجعیت سرمایه اجتماعی نظام است و هیچ آدم عاقلی سرمایه خود را از بین نمی برد و به همین خاطر تأکید و توصیه ما بر این بوده که پیرو مرجعیت و روحانیت شیعه باشیم تا از چپ روی و افراط و تفریط مصون بمانیم.
حجت الاسلام والمسلمین بنایی تصریح کرد: کمیسیون سیاسی مجمع در امور سیاسی هم تا کنون فعال بوده و در انتخابات های مختلف فعالیت و مشارکت داشته و در هر مناسبت مجمع با صدور  بیانیه اعلام مواضع می نماید.

آیت الله جمشیدی:نمک به زخم مردم نپاشیم/ جامعه از پایین درست نمی شود

DSCN9930
سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که شرایط امروز نسبت به گذشته سخت تر نیست ولی پیچیده تر است، گفت: امروز روزی نیست که ما برای لیست خودمان بجنگیم و بحث ما نباید بحث قدرت باشد بلکه باید بحث خدمت باشد و اگر یک عده از سر نادانی خط کشی هایی می کنند که برادران را از هم جدا می کنند، نباید به آنها اعتنا کرد.

به گزارش خبرآنلاین آیت الله محمودرضا جمشیدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در نشست کنگره مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم که در مؤسسه طلوع مهر برگزار شد، با استناد به آیه 41 سوره حج ابراز کرد: من خوشحالم که در جمعی هستم که دغدغه شان اقامه دین خداوند در جامعه است و به مصداق «الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ»

وی با بیان این که اقامه دین آرمان هر انسان مسلمانی است، گفت: حوزه های علمیه با انقلاب اسلامی هم جهت هستند زیرا حوزه هدفش اقامه دین است و به همین جهت است که انقلاب مولود حوزه های علمیه است و انقلاب اسلامی تا زمانی که هست حوزه های علمیه حامی این نظام هستند و این نظام تمکنی است که خدا به برکت ایستادگی امام و مردم به ما داده است.
آیت الله جمشیدی با بیان این که این انقلاب امتحان های سنگینی را داده است و شرایط امروز نسبت به دوران های گذشته سخت تر نیست، گفت: شرایط امروز سخت تر نیست ولی پیچیده تر است و دایره عمل ما گسترده تر است و ما گاهی در میدانی بازی می کنیم که دشمنان ما برای ما طراحی کرده اند و لذا باید هوشیار باشیم.

امروز رفاقت ها مقدم بر هر رقابتی است
وی با بیان این که امروز روز هوشیاری همه ارکان و اجزای انقلاب اسلامی است، گفت: امروز روز رفاقت ها است و رفاقت ها مقدم بر هر رقابتی است؛ امروز روز شرح صدر داشتن است و ما هم علاوه بر این که مشکلات مردم را می دانیم، باید گوش شنوای مردم باشیم و درد دل های مردم را بشنویم و جبهه نگیریم و نمک به زخم مردم نپاشیم.
عضو جامعه مدرسین با بیان این که امروز روزی نیست که ما برای لیست خودمان بجنگیم، گفت: امروز بحث ما نباید بحث قدرت باشد بلکه باید بحث خدمت باشد و اگر یک عده از سر نادانی خط کشی هایی می کنند که نباید بکنند نباید به آنها اعتنا کرد؛ ما اگر در جهت منافع الهی و منافع جمعی حرکت نکنیم ثمره عمر ما هیچ خواهد بود ولی اگر برای خدا حرکت کنیم عمل ما ماندگار خواهد بود.
وی با بیان این که امروز بهترین روز برای کسب رضایت الهی است، گفت: نمی دانم چرا برخی از ثروتمندان و مردم غافلند؛ الان باید به مردم تخفیف داد و امروز روزی است که کاسب ها باید زرنگ باشند و هوای مردم را بیشتر داشته باشند؛ امروز روز قناعت و همدلی است و ما چند بار این شرایط را از اول انقلاب تا به حال تمرین کرده ایم و دشمن ما هم عوض نشده است.
آیت الله جمشیدی افزود: مشکلاتی که وجود دارد چیزی نیست که ما ندیده باشیم ولی امروز دشمن تبلیغات بیشتری می کند؛ و خداوند مقدر کرده است که حتما خدا و رسول غلبه پیدا خواهند کرد. «كَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَرُسُلِي »و شیطان و لشکرش به حکم الهی مغلوب تارخی اند.

جامعه از پایین درست نمی شود
وی با بیان این که جامعه از پایین درست نمی شود بلکه از بالا درست می شود، گفت: تمام کسانی که در هر رده ای مسؤولیت دارند، حتی معلمان باید درست عمل کنند تا جامعه درست شود؛ سیره پیامبران این بود که در بین مردم و مثل مردم زندگی می کردند و مردم به انها نگاه می کردند و زندگی شان را درست می کردند.
عضو جامعه مدرسین افزود: در جامعه هم هر جایی که یک مسؤول خوب است و یک روحانی و یا کاسب خوب وجود دارد مردم به او نگاه می کنند و زندگی خود را به او شبیه می کنند.

وی اظهار داشت: ما و شما و همه دوستانی که معتقد به اسلام و انقلاب و رهبری هستند باید بدانیم امروز روز همدلی و بیشتر کار کردن و گرم شدن و گرمی بخشیدن مان است و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. دولت مردان بیگانه که بندگی غیر خدا را می کنند باید بترسند که چه اتفاقی خواهد افتاد و مایی که برای رضای خدا عمل می کنیم از هیچ چیزی نمی هراسیم.
آیت الله جمشیدی اظهار داشت: کار سیاسی پیروز شدن و شکست خوردن دارد و ما اگر برای رضای الهی کار کنیم همیشه پیروز خواهیم شد و ما معتقدیم که می خواهیم اصلاح کنیم و در مسیر انقلاب اسلامی حرکت کنیم و تلاش خود را می کنیم و نتیجه هم با خداوند است و می دانیم که خداوند هم به ما وعده نصرت و پیروزی داد ه است.

https://www.khabaronline.ir/detail/804050/Politics/parties

آیت الله العظمی مکارم شیرازی: بدون اتحاد انقلاب حفظ نمی‌شود

DSCN8408
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه نگهداری انقلاب بسیارسخت‌تر از به دست آ وردن آن است، خاطرنشان کرد: از بین بردن آسیب‌های انقلاب کارآسانی نیست و با شعار نمی‌شود بلکه با عمل می‌شود و اولین شرطش اتحاد است ولی متأسفانه برخی از گروههای داخلی بااینکه می‌بینند اختلاف سبب شکست می‌شود بازهم حاضر به اتحاد نیستند.
به گزارش 19دی، جمعی از اعضای ستاد مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با آیت الله مکارم شیرازی، مرجع عالیقدر جهان تشیع در مدرسه علمیه امام سجاد (ع) قم دیدار کردند.
آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار با بیان این که انسان چیزی را که ارزان بدست بیاورد ارزان از دست می‌دهد و چیزی را که با خون دل بدست آورد به آسانی از دست نمی‌دهد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با خون دل و زحمت و زندان‌ها و تبعید‌ها و شکنجه‌ها به دست آمده و به ارزانی نمی‌شود آن را از دست داد بلکه باید آن را با خون دل آبیاری و نگهداری کرد.
وی با اشاره به این که قبل از انقلاب دنیا به دو شعبه غرب و شرق تقسیم شده بود و هیچ کشوری نمی‌توانست خارج از این دو گروه باشد، گفت: دشمنان وقتی دیدند نظامی آمده که شعارش نه شرقی و نه غربی است و میخواهد نظام دنیا را عوض کند برای نابودی انقلاب دست به دست هم دادند ولی چون انقلاب متکی به معنویت بود نتوانستند کاری کنند و انقلاب ماند و یک ورق تازه در تاریخ دنیا ایجاد کرد.
اولین شرط نگهداری انقلاب اتحاد است
استاد درس خارج حوزه علمیه با بیان این که نگهداری انقلاب بسیار سخت‌تر از به دست آوردن آن است، خاطرنشان کرد: از بین بردن آسیب‌های انقلاب کار آسانی نیست و با شعار نمی‌شود بلکه با عمل می‌شود و اولین شرطش اتحاد است ولی متأسفانه برخی از گروه‌های داخلی با این که می‌بینند اختلاف سبب شکست می‌شود باز هم حاضر به اتحاد نیستند.
وی با بیان این ضرب المثل که مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود، گفت: محال است که بدون اتحاد انقلاب حفظ شود و خدا راضی نیست آثار خون‌های پاک شهدا و انقلابی که چهره دنیا را عوض کرده است از بین برود.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که قبل از انقلاب مابدون این که نام مستعمره را داشته باشیم مستعمره غرب بودیم، گفت: اموال ما را ارزان می‌بردند و تمام مسئولان و منابع کشور تحت فرمان آنها بود و الآن هم اگر این مقاومت بشکند باز مستعمره خواهیم شد.
خیلی از کشورهای غربی مستعمره آمریکا هستند
وی با بیان این که الان خیلی از کشورهای غربی واقعا مستعمره هستند و اجازه ندارند که برای خود تصمیم بگیرند، گفت: آیا شرافت انسانی اجازه می‌دهدکه کشوری که از چنگ استعمار رها شده دوباره به چنگ استعمار گرفتار شود.
این مرجع عالم تشیع اظهارداشت: نسل جوان نیروی اصلی انقلاب بوده و هست و خواهد بود، این جوانان بودند که انقلاب کردند و جنگیدند و کشور را به پیش بردند و همین‌ها هم می‌توانند انقلاب را حفظ کنند. وی با بیان این که ما باید تاریخچه انقلاب را به صورت مستند به جوانان بگوییم، خاطرنشان کرد: جوانان باید ببینند صمیمیتی که ما در انقلاب داشته ایم هنوز هم هست؛ همچنین باید تلاش کنیم که از زمان عقب نماینم و زمانه و شرایطش را درک کنیم و با حفظ اصول اسلام مطابق با زمانه حرکت کیم.
باید با جوانان با زبان محبت و صمیمیت حرف بزنیم
وی با اشاره به آیه«فبما رحمة من الله لنت لهم و لو کنت فضا غلیظ القلب لانفضوا من حولک..» اظهار داشت: نه بی بند و باری درست است و نه جمود و این را باید به جوانان بیاموزیم و با زبان محبت و صمیمیت و دلسوزی با جوانان حرف بزنیم و این ادبیات است که مؤثر است.
DSCN8334
آرمان‌های انقلاب را باید در جامعه اشاعه دهیم
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین بنایی،دبیر مجمع همانگی پیروان امام و رهبری استان قم، هدف از این دیدار را گرفتن رهنمون برای ارتقاء جبهه انقلاب در سطح کشور عنوان کرد و اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که آرمانهای انقلاب را به صورت مردمی اشاعه بدهیم. وی با بیان این که انقلاب اسلامی به عنوان سرمایه اجتماعی وعامل وحدت و انسجام بوده، خاطرنشان کرد: امروز انقلاب مورد آسیب قرار گرفته است و ما تمام تلاش خود را برای تعمیر و ارتقاء انقلاب انجام می‌دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین بنایی بااشاره به مسائل جناحی و اختلاف جناح‌ها در کشور، گفت: مرجعیت نسبت به اختلاف جناح‌ها همیشه حساس بوده است و یکی از عوامل وحدت در جامعه اسلامی است.
وی مشکل امروز نیروهای انقلاب را نحوه ارتباط با نسل جوان دانست و تصریح کرد: امروز نسل جوان کمتر مخاطب ما هستند و نتوانستیم برای نسل جوان مسائل عمده انقلاب را بیان کنیم و همین سبب تهاجم فرهنگی دشمن شده است که آسیب‌هایی را به ما زده است.
وی با اشاره به ارتباط خوب و مؤثر آیت الله مکارم شیرازی با نسل جوان از گذشته تا به امروز، ابراز کرد: آنچه ما می‌خواهیم بگوییم این است که قم به عنوان خاستگاه اصلی انقلاب اسلامی و حوزه علمیه و مردم قم همچنان به انقلاب وفادار‌اند و چنانچه همبستگی وانسجام و اتحاد بین احزاب و گروه‌ها سرلوحه کار ما قرار بگیرد شاهد شکوفایی انقلاب اسلامی در تمام نقاط عالم خواهیم بود.
وی افزود: هنوز بعد از چهل سال مردم جهان منتظر پیام انقلاب اسلامی هستند و هنوز انقلاب اسلامی اثرگذار است و ما باید نسبت به تبین اهداف انقلاب تلاش بیشتری را مبذول کنیم.
DSCN8351
دستاوردهای انقلاب باید برای نسل جوان تبیین شود
در ادامه حجت الاسلام احمدی تبار با بیان این که انقلاب اسلامی ایران حرکتی بود که در طول تارخ سابقه نداشت و نظامی را طراحی کرد که شناخته شده نبود، گفت: انقلاب اسلامی استکبار جهانی را مورد هدف قرار داده و به دنبال به کمال رساندن بشریت شده است و به همین خاطر از روز اول همواره مورد هجمه دشمنان بوده و توطئه‌های زیادی را نسبت به این نظام داشته‌اند و امیدوارند که بتوانند نظام را سرنگون کنند.
وی با بیان این که ما در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و چهلم بیانگر کمال است، افزود: امروز می‌طلبد که بازنگری جدی داشته باشیم و دستاوردهای این نظام را بررسی کنیم که دیانت و تدینی که در دنیا به فراموشی سپرده می‌شد این انقلاب توانست قرن 21 را قرن معنویت و گرایش به معنویت قرار دهد.
این استاد حوزه علمیه افزود: این انقلاب توانست حرکتی را در مسلمانان که خود را وارفته می‌دیدند ایجاد کندو حتی در مسیحیت و یهودیت روح معنوی را زنده کند؛ همچنین این انقلاب توانست شاخص‌های یک نظام موفق را در ابعاد مختلف به عرضه بگذارد و امروز می‌بینیم که در ابعاد علمی، فناوری و نظامی نظام جمهوری اسلامی توانسته سطح بالایی در جهان داشته باشد.
وی با اشاره به مشکلاتی که بر سر راه انقلاب قرار گرفته است، اظهار داشت: هر جامعه‌ای از سه گروه تشکیل شده است که عبارتند از یک اقلیت صالح و مصلح، یک اقلیت فاسد و مفسد و یک گروه هم بدنه جامعه هستند.
حجت الاسلام احمدی افزود: تا کنون در انقلاب اسلامی اقلیت صالح مصلح توانسته بازیگر نقش اساسی در جامعه باشد و اکثریت را همراه با خود داشته باشد ولی امروز گرفتاری پیدا کرده و نتیجه آن شده است که اقلیت فاسد به میدان آمده وارزشهای مارا مورد هجمه قرارداده است.
وی خاطرنشان کرد: باید حرکتی صورت بگیرد و اقلیت صالح مصلح در عرصه حضور پیدا کنند و با وحدت و همدلی بتوانند اکثریت را با خود مجددا همراه کنند و پیام‌های انقلاب اسلامی را به جهانیان برساند.
این استاد حوزه علمیه افزود: هر چه ما داریم از رهبری رهبران دینی و معلمان و صالحان جامعه و مرجعیت معظم عالم تشیع است که توانسته این حرکت عظیم را زیر سایه امام و رهبری مقام معظم رهبری هدایت کند.
وی با بیان این که باید حرکت جدی در سرتا سر کشور ایجاد شود ودستاوردهای جمهوری اسلامی برای نسل جوان تبیین شود، گفت: ما انتظار داریم از نفَس مسیحای مرجعیت در جهت انگیزش انسان‌های صالح مصلح در این عرصه استفاده کنیم و روح جدیدی را در انقلابیون ایجاد کنیم تا بتوانند در جهت ارزش‌های انقلاب پیش بروند و این انقلاب را به انقلاب امام زمان(عج) متصل کنند.
DSCN8378
دشمن به دنبال تطهیر چهره کریه پادشاهان است
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین اسکندری رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به تلاش‌های دشمن در جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت:دشمن به دنبال این است که چهره منحوس و کریه پادشاهان گذشته را تطهیر کند و به خورد نسل جوان بدهد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که انقلاب اسلامی برخواسته از فقه و فقاهت و‌اندیشه اسلامی است دشمن تلاشمی کند از انقلاب اسلامی قداست زدایی کند تا بتواند عملکرد نظام را زیر سؤال ببرد.
حجت الاسلام والمسلمین اسکندری با اشاره به این که تا کنون مرجعیت عالیقدر شیعه پیشتاز انقلاب بوده و انقلاب را در جهت آرمان‌ها و اهداف متعالی اسلام سوق داده است، افزود: امروز متأسفانه انقلاب به سمت مسائل مادی سوق پیدا کرده است و این آسیب جدی برای انقلاب است.
وی با بیان این که انقلاب اسلامی خدمات زیادی را به مردم کرده است، گفت: متأسفانه ما به دلیل اختلف سلیقه‌ای نمی‌گذاریم مردم طعم شیرین این خدمات را بچشند.(7 خرداد97)
DSCN8413

حجت الاسلام دکتر مهاجرنیا استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد: امر به معروفِ حاکمان تعطیل شده است

DSCN9938

 19 دی: حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا گفت: یکی از مهم‌ترین فلسفه‌های امر به معروف و نهی از منکر، نصیحت، ارشاد، نقد و خیرخواهی حاکمانِ جامعه است که امروز تعطیل شده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن مهاجرنیا در دومین جلسه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با موضوع راهبردهای اصولگرایی در دهه پنجم انقلاب اسلامی، گفت: راهبردهـا، اصول و خط مشی‌های کلانی بر سـطح تاکتیکی و عملیاتی برنامه‌ها و اقدامات اشـراف داشـته و با توجه به فرصت‌ها، تهدیدها، نقاط قوت و ضعف در مسیر رسیدن به اهداف، به آنها جهت می‌دهند.
پژوهشگر علوم سیاسی گفت: اگر بخواهیم به نقاط ضعف و قوت درون جریان انقلابی و اصولگرایی بپردازیم، نقاط ضعف و قوتی در کنار امتیازاتی مشاهده می‌شود که جای دیگر نیست و همین پایبندی به یک سری اصول، اخلاقیات، اعتقادات، باورها و مسائل تکلیفی، از نقطه قوت‌های ماست. وی با تصریح بر اینکه یک سری نقطه ضعف‌ها هم داریم، افزود: این تشتتی که در درون جریان وجود دارد و بی اعتمادی که ایجاد شده در کنار بی برنامگی و خود رأیی که معمولاً هر جریان فکری، فقط حرف خودش را قبول دارد و انحصار طلبی که احیاناً دیده می‌شود، نقاط ضعفی است که وجود دارد. استاد حوزه و دانشگاه افزود: تهدیدات بیرونی مانند مشکلات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی وجود دارند که این تهدید‌ها شکننده هستند و چون انقلاب اسلامی متکی به مقبولیت اجتماعی و افکار عمومی است، اگر نتوانیم افکار عمومی را اقناع کنیم که دولت اقتدار دارد و نظام می‌تواند مشکل خود را حل کند، باعث تضعیف مقبولیت اجتماعی می‌شود و این تهدید است.
وی ادامه داد: الآن یک رخوت و سستی در خود جریان‌های اصولگرا و اصلاح طلبِ پایبند به ارزش‌های انقلابی، به وجود آمده است و باید بدانیم اگر بخواهیم همین جریان‌های ارزشی را فعال کنیم چه کار باید بکنیم؟ نویسنده کتاب آسیب شناسی جریان اصول گرایی گفت: متأسفانه جریان‌های اصول گرا و اصلاح طلب همه ی همّ و غمشان را گذاشته‌اند تا همدیگر را خنثی کنند و این به ضرر انقلاب است. کلیپ‌هایی که با هزینه‌ها و منابع مالی مبهم ساخته می‌شود، نشان می‌دهد که برخی از این طیف‌ها نسبت به مسائل مهم بی توجه هستند.
حجت الاسلام مهاجرنیا در ادامه با تبیین انواع راهبرد تدبیری، به پنج راهبرد آن اشاره کرد و گفت: «راهبرد حفظ و تقویت نظام»، راهبرد امر به معروف و نهی از منکر»، « راهبرد تولی و تبری»، «راهبرد اتحاد وانسجام بخشی» و «راهبرد آتش به اختیار» از راهبردهای تدبیری هستند. نویسنده کتاب جریان شناسی تفکر سیاسی در جهان اسلام، در مورد راهبرد حفظ و تقویت نظام گفت: امام راحل «ره» می‌فرمود حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است و حتی یک تعبیر خیلی جالبی دارند که فرمودند برای حفظ نظام اسلامی همه باید فدا شویم، حتی حضرت ولی عصر(عج) هم باید فدای نظام اسلامی بشود.
وی عنوان کرد: این تفکر برای ما یک تفکر راهبردی است. راهبرد کلانی است که بر همه ی ما واجب عینی است که این نظام را حفظ کنیم و اگر این نظام ضربه‌ای بخورد، همه ی ما عند الله مؤاخذه می‌شویم که چرا تلاش نکردید.
حجت الاسلام مهاجرنیا در ادامه به راهبرد امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: ما نسبت به این فریضۀ بزرگ بسیار بی توجه هستیم. حقیقتاً هم رفع تکلیف و فراموش شده است. برای چه قرآن با نگاه راهبردی می‌فرماید شما بهترین امت هستید. برای آن که راهبرد کلانی به نام امر به معروف دارید. یعنی با این راهبرد شما جامعه تان را اصلاح و سالم سازی می‌کنید، آسیب‌ها را برطرف می‌کنید و حرکت می‌دهید.
وی افزود: بعضی‌ها فکر می‌کنند امر به معروف و نهی از منکر یک عامل بازدارنده است. در حالی که امر به معروف و نهی از منکر بزرگترین قانون حرکت دهندۀ الهی است و چهار ستون دین روی این قانون استوار است. این استاد حوزه و دانشگاه، در خصوص فلسفه امر بمعروف و نهی از منکر، به سالم سازی و واکسینه سازی جامعه اشاره کرد و از ایجاد، حفظ و گسترش ارزش‌ها، اصلاح بینش، منش و روش‌ها، جلوگیری از انحرافات و مفاسد، کنترل آسیب‌ها در جامعه اسلامی، نصیحت، ارشاد و خیرخواهی حاکمان به عنوان دیگر مصادیق آن ذکر کرد.
حجت الاسلام مهاجرنیا گفت: اولین چیزی که در واقع از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک راهبرد انتظار می‌رود، سالم سازی و واکسیناسیون جامعه است. استاد حوزه و دانشگاه دومین کارکرد این قانون را ایجاد حفظ و گسترش ارزش‌ها دانست و افزود: وقتی شما می‌گوئید اصولگرا هستیم، تعارف که نمی‌کنید، اصولگرا هستیم یعنی چه؟ یعنی چه کاری کنیم که اسم ما را اصولگرا بگذارند؟
وی توضیح داد: ما اولاً باور داریم به همۀ اصول و ارزش‌های اسلام و ارزش‌هایی که انقلاب اسلامی برای ما ایجاد کرده است. ما به نظام ولایت فقیه باور داریم و عدالت، دین، معنویت و اخلاق، اصول ما هستند. کار امر به معروف و نهی از منکر هم این است که این‌ها را ایجاد و حفظ کرده و گسترش می‌دهد.
وی امر به معروف را مولد معروف دانست و با اشاره به اینکه در جامعه ی ما متاسفانه معروف‌ها کم رنگ و مبهم و حتی در مواردی به منکر تبدیل شده است، اظهار داشت: چه کسی باید این‌ها را بازسازی، بازآفرینی، تولید، افزایش و شرح بدهد؟ حوزه علمیه، فقها، مجتهدین و علماء، وظیفه ی این‌ها این است که در جامعه ارزش تولید کنند. یک عده‌ای موظف هستند آن را حفظ کنند و یک عده‌ای هم گسترش دهند.
حجت الاسلام مهاجرنیا افزود: جریان اصولگرایی که مدعی حراست از اصول انقلاب اسلامی است باید در خط مقدم راهبرد حفظ ارزش‌ها باشد. اصولگرایی تنها در ایام انتخابات شورای شهر و مجلس و ریاست جمهوری و... نیست. فقط سیاسی هم نیست. متاسفانه جریان اصولگرایی، راهبرد اساسی اصلاح جامعه اسلامی یعنی امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کرده است.
وی کارکرد سوم راهبرد امر به معروف را اصلاح بینش، منش و روش‌ها عنوان کرد و ادامه داد: یکی از فلسفه‌های مهم این راهبرد اصلاح بینش مردم به لحاظ اعتقادی است. زیرا واقعاً بعضی از مردم در معرض مشکل‌اند. شبهات فراوان شده است.
حجت الاسلام مهاجرنیا در ادامه به فلسفه جلوگیری از انحرافات و مفاسد و کنترل آسیب‌ها اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین فلسفه ‌های امر به معروف و نهی از منکر، نصیحت، ارشاد، نقد و خیرخواهی حاکمان جامعه است. چون یکی از چیزهایی که در روایات متعدد به ما می‌گوید «النصیحة الائمة المسلمین» که امروز تعطیل شده است.
وی با انتقاد از اینکه عده‌ای فقط تعریف و تمجید از فرمایش‌ها و سیاسی کاری دارند و عده‌ای هم فقط تخریب و تضعیف می‌کنند، افزود: هر دوی اینها برای انقلاب مضر است و نفعی ندارد.
http://www.icana.ir/Fa/News/379813/
https://www.khabaronline.ir/detail/771717/Politics/parties

DSCN9941

DSCN9964

DSCN9932

DSCN9924

DSCN9925

دکتر مهاجرنیا با اشاره به راهبردهای اصولگرایی در دهه پنجم انقلاب مطرح کرد: دهه شکل گیری جریان اصولگرای اصلاح طلب

DSCN9852
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به راهبردهای اصولگرایی در دهه پنجم انقلاب مطرح کرد:
دهه شکل گیری جریان اصولگرای اصلاح طلب
مهاجرنیا گفت: همه جناح ها مخصوصاً اصولگرایی باید راهبرد جدیدی به نام "اصلاح وضع موجود" را بپذیرند، که نشانه های آن در بین اصولگرایان سنتی و اصلاح طلبان سنتی دیده می شود و به نظر می رسد دهه پنجم انقلاب، دهه شکل گیری جریان اصولگرای اصلاح طلب مورد نظر مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن مهاجرنیا در جلسه هفتگی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم که با موضوع «راهبردهای اصولگرایی» برگزار شد، گفت: دو موضوع آسیب شناسی جریان اصولگرایی و اخلاق سیاسی اصولگرایی که بخشی از آسیب ها و مشکلات فکری و عملی اندیشه ناب انقلاب اسلامی را دربر می گیرد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در آستانه دهه پنجم پیروزی انقلاب لازم است که برای برون رفت از آن آسیب ها و مشکلات راهکارهای عملی ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه جریان های ارزشی و اصولگرا در قبال این آسیب ها دارای وظایفی هستند، افزود: مقصود از راهبردها، اصول جهت دهـنده و چارچوب گـذاری بـرای اندیشه ها و برنامه هـای عملیاتـی و تاکتیکی برای رسیدن به اهداف متعالی اسلام و انقلاب اسلامی اسـت.
استاد حوزه و دانشگاه به فرآیند برنامه ریزی اشاره و تاکید کرد:، به چهار مسئله اساسی توجه می شود: تعیین مأموریـت یـا رسالت، ترسیم اهداف و آرمانها، تدوین ارزشها و طراحـی و تدوین راهبردها در حقیقت اصول و خط مشی های کلانی هستند که بر سـطح تا کتیکی و عملیاتی برنامه ها و اقدامات اشـراف داشـته و در مسیر رسیدن به اهداف، به آنها جهت میدهند.
وی از مشکلات و چالش های مربوط به مأموریـت و رسالت، اهداف و آرمانها و ارزشهای اصولگرایی به عنوان آسیب شناسی این بخش یاد کرد و اظهار داشت: اگر بخواهیم برنامه ریزی راهبردی برای حرکت در مسیر متعالی انقلاب اسلامی داشته باشیم باید چند اصل موضوعه را بپذیریم.
 مهاجرنیا باور به ضرورت انقلاب اسلامی  را یکی از همین اصول دانست و عنوان کرد: باید این اعتقاد شکل بگیرد که انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن که نقش نیابت از امام عصر(عج) را دارد، ضرورت غیر قابل انکاری است که همه هویت تاریخی مکتب اهل البیت(ع) و موجودیت اسلام واقعی در دنیای امروز بدان وابسته است.
وی پذیرش مسئولیت و التزام به انقلاب اسلامی را اصل دیگری برشمرد که بر اساس آن همه مردم مخصوصاً نیروهای انقلابی باید خود را صاحب این انقلاب بدانند و با تمام وجود از آن مراقبت و صیانت کنند تا هر گونه آسیب و خدشه به چهره انقلاب را متوجه خودشان بدانند.
فقدان آلترناتیو برای انقلاب اسلامی  اصل سومی بود که وی از آن یاد کرد و توضیح داد: همه باید این واقعیت را بپذیریم که این انقلاب و این نظام اسلامی جایگزین بهتری ندارد .
اصل چهارمی  که نویسنده کتاب آسیب شناسی جریان اصولگرایی از آن یاد کرد، امکان اصلاح انقلاب اسلامی  بود که تصریح کرد: این حقیقت که انقلاب اسلامی دارای پویایی و پایایی است، مبتنی بر این اصل موضوعه است که به لحاظ نظری، امکان ذاتی، منطقی و امکان وقوعی اصلاح، حفظ و بسط انقلاب اسلامی وجود دارد.
مهاجرنیا با تاکید بر اینکه امروز همه جناح ها مخصوصا اصولگرایی باید راهبرد جدیدی به نام" اصلاح وضع موجود " را بپذیرند، خاطرنشان کرد: نشانه های آن در بین اصولگرایان سنتی و اصلاح طلبان سنتی دیده می شود و به نظر می رسد دهه پنجم انقلاب دهه شکل گیری جریان اصولگرای اصلاح طلب مورد نظر مقام معظم رهبری است.
وی همچنین در مورد روش های حفظ و بسط انقلاب اسلامی به ضرورت برنامه ریزی راهبردی اشاره کرد و افزود: به لحاظ روش اصلاح و رفع آسیبب های انقلاب به چند مسئله مهم باید توجه شود و بدانیم که ما با تجربه چهار دهه نظام اسلامی، نمی توانیم از نو انقلاب کنیم، بنابراین اصلاح انقلاب نمی تواند براندازانه باشد.
این پژوهشگر علوم اسلامی به تجربه چهار دهه نظام اسلامی و مشاهده آسیب های آن اشاره کرد و یادآور شد: نمی توانیم نسبت به اصلاح وضع موجود، بی تفاوت باشیم و برای اصلاح آسیب های موجود ما نمی توانیم به گذشته برگردیم. باید اصول و ارزش های اسلامی را به زمان خودمان بکشانیم و الاً بازگشت به گذشته ما را دچارتحجر و سلفی گری می کند.
وی از اصل انقلاب اسلامی بر اساس احساس مسئولیت و تکلیف دینی گفت و اظهار داشت: در اصلاح انقلاب هم باید ارزش های اسلامی مبنا قرار گیرد و روش های لیبرالیستی غیر مسئولانه، دراصلاح امور کارساز نیست.
استاد حوزه و دانشگاه راهبردهای اصولگرایی اصلاح طلبانه را در قالبی 15 گانه برشمرد و گفت: راهبردهای تدبیری؛ راهبردهای تولیدی؛ راهبردهای تعلیمی؛ راهبردهای تهذیبی؛ راهبردهای ترمیمی؛ راهبردهای تأمینی؛ راهبردهای تضمینی؛ راهبردهای تنظیمی، راهبردهای تقسیمی؛ راهبردهای تسریعی؛ راهبردهای ترفیعی؛ راهبردهای تکمیلی؛ راهبردهای تسهیلی؛ راهبردهای تدوینی و راهبردهای اعتمادساز از جمله آنهاست.
وی خاطرنشان کرد: هر کدام از این راهبردهای کلان شامل طیفی از راهبردهای خرد هستند که بر اساس آموزه های اسلامی و متناسب با زمینه ها و شرایط دهه چهارم و پنجم  انقلاب اسلامی، تعریف و مطرح خواهند شد.
http://etedaal.ir/fa/news/202960
http://www.icana.ir/Fa/News/378462/
https://www.khabaronline.ir/detail/769854/Politics/parties

DSCN9877

DSCN9872

دیدار نوروزی اعضای مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با رئیس مجلس شورای اسلامی


A59Y4018

اعضای مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم، حجت الاسلام والمسلمین محسن مهاجرنیا از اعضای مجمع پیروان امام و رهبری استان قم در این دیدار با اشاره به اینکه بحث‌های راهبردی در حوزه آسیب شناسی نیازمند حمایت تمام مسؤلان کشوری است، اظهار کرد: متاسفانه امروزه میان دولت و ملت یک بدبینی به وجود آمده که منجر به شدت گرفتن آسیب‌های اجتماعی شده است.
وی با بیان اینکه آسیب شناسی باید به صورت فراگیر در بدنه نظام جمهوری اسلامی ایران انجام شود، مطرح کرد: استان قم و حوزه علمیه قم از ظرفیت‌های علمی وکارشناسی مطلوبی برخوردار است و آسیب شناسی باید به صورت پایه و اساسی از این استان آغاز شود.

*تاکید رییس مجلس بر آسیب شناسی در نظام
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار تصریح کرد: آسیب شناسی در نظام جمهوری اسلامی یک بحث مهم و ضروری است.
وی افزود: بررسی شیوه‌های مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و شناسایی آن‌ها نیازمند جلسات متعدد و مباحث بسیاری است که باید حتما در خصوص آن برنامه ریزی شود.
Telegram.me/mhp_ir

سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم اعلام کرد: تشکیل ستاد مردمی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم از تشکیل ستاد مردمی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خبر داد.
محمدرضا باقرپناهی با اشاره به برگزاری همه ساله مراسم دهه فجر از سوی این مجمع، اهمیت برگزاری هرچه با شکوهتر ومردمی برگزارشدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: شرایطی را که امروز انقلاب اسلامی با آن مواجه است بسیار پیچیده‌تر از گذشته گردیده، دشمن همه راه‌ها را برای شکست این انقلاب رفته است اما توقیفی  در این چهل سال برای او حاصل نشده وانقلاب اسلامی روز به روز بالنده تر شده است .
وی تصریح کرد: به موازات رشد وافزایش توان انقلاب اسلامی دشمنان نیز به تلاشهای خود افزوده و به استفاده هرچه بیشتر از تاکتیک‌های جنگ نرم ‌رو آورده اند  و بی‌جهت نیست که رهبری انقلاب اولویت اصلی کشور را مقابله با جنگ نرم می‌دانند لذا مجمع پیروان امام و رهبری استان قم جهت‌گیری اصلی خود را در برپایی  هرچه مردمی‌تر جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب معطوف داشته است.
سخنگوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری در رابطه با چگونگی بر پایی این جشن‌ها گفت: تشکیل و فعال سازی ستاد مردمی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بدلیل حضور اقشار مختلف جامعه در این ستاد شیوه‌های مختلفی را در دستور کار دارد که از جمله برپایی همایش‌های تخصصی در قالب کنفرانس‌های علمی، میزگرد مناظره، گردهمایی، سخنرانی در جهت وحدت وهمدلی نیروهای وفادار به انقلاب و  همچنین برپایی ایستگاه‌های صلواتی، نمایشگاه‌های خیابانی، کارگاه‌های مختلف جلوه‌های فکری کودکان و نوجوانان، ایستگاه‌های شادی و تغییر چهره شهر از طریق پوسترها و بنرهای تبلیغاتی که بیشتر بوسیله خود مردم قابل انجام است.
باقرپناهی با اشاره به اینکه رمز پیروزی انقلاب وحدت کلمه همه اقشار بود وجود برخی اختلافات را در چهل سالگی انقلاب زیبنده نظام ندانسته وگفت: قابل کتمان نیست که اختلاف نظر در اداره امور کشور وجود دارد و این بخودی خود چیز بدی نیست اما این اختلاف نظرها که بیشتر جنبه‌های فنی و تخصصی هم دارد وقتی بدرون جامعه پمپاژ می‌گردد ایجاد ابهام و نتجیتاً باعث یأس و ناامیدی در جامعه می‌شود و انسجام و وحدت کلمه ملت از بین می‌رود که این بزرگترین خطر برای انقلاب است و همانطور که رهبری انقلاب فرمودند این یکی از چالش‌های جدی و درونی نظام است و مردم و مسئولان را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد.
وی در ادامه افزود: هدف دشمن، اصل نظام و اسلام است و سمپاشی و سیاه نمایی، وسیله‌ای برای سلب اعتماد مردم از دولت، مجلس، قوه قضائیه وسپاه با هدف رویگردانی از نظام صورت می‌پذیرد.
وی در پایان از همه اقشار واصناف و روحانیت معظم و جامعه دانشگاهی درخواست نمود ضمن مشارکت فعال وبا انگیزه در آئین  ملی بزرگداشت انقلاب و به منظور هرچه با شکوه تر شدن مراسم چلهمین سالگرد پیروزی  انقلاب اسلامی، پیشنهادات خودرا به دبیرخانه ستاد ارائه دهند.

Telegram.me/mhp_ir
http://qom.farsnews.com/news/13961214000409

بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم بمناسبت فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن

بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم بمناسبت فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن
بسم الله الرحمن الرحیم
سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر ملت رشید ایران و ملت‌های آزاده دنیا مبارک باد؛ انقلابی که استقلال از همه قدرت‌های مستکبر دنیا را شعار و آرمان اصلی خود قرار داد و در این مسیر پرافتخار، همه سختی‌ها و مشکلات، از تهدید نظامی و جنگ همه‌جانبه تا تحریم اقتصادی و فشار روزافزون را به جان خرید و اینک به الگویی افتخار آفرین از عزت و مقاومت و اقتدار برای همه ملت‌های آزادی‌خواه جهان تبدیل شده است.
بی‌تردید طی این مسیر پر فراز و نشیب، جز با اتکال به خداوند متعال و تبعیت از هدایت‌های عالمانه رهبران انقلاب و وحدت و همدلی توده‌های مردم ممکن نبود. اینک در طلیعه چهلمین بهار انقلاب، این ملت آزاده، عربده‌کشی‌ها و تهدیدهای پوچ یکی دیگر از سران مستکبر دنیا را در مقابل خود دارد، اما این بازیگران تازه‌کار نیز به زودی درک خواهند کرد که این ملت هم‌چنان با همان ایمان و وحدت خلل‌ناپذیر همیشگی، در پیمودن مسیر پرافتخار خود، هیچ سستی و تردیدی را به خود راه نمی‌دهد.
امروز جمهوری اسلامی با اتکاء بر اقتدار و انسجام داخلی در مواجهه با استکبار جهانی و مزدوران منطقه ای آن یعنی اسرائیل و عربستان سعودی، خواهد توانست نقشه های تفرقه افکنانه این مثلث شوم را نقش بر آب سازد و در راه حمایت از ملت های مسلمان منطقه و آرمانهای فلسطین، پرچمدار آزادی قدس شریف باشد.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن تبریک فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن ، از همه آحاد ملت دعوت می‌کند تا با حضور مسئولانه در راهپیمایی این روز بزرگ، ضمن لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و تجدید میثاق با آرمان‌های والای امام راحل(ره) و شهیدان گلگون کفن، پاسخی کوبنده به زیاده‌خواهی‌ها و هذیان‌گویی‌های دشمنان قسم خورده این مرز و بوم بدهند و نمایشی باشکوه از وحدت و همدلی را پیش چشم جهانیان به نمایش بگذارند.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
                                                                                                20 بهمن 96

صفحه 1 از 7