دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در کنگره مجمع ارائه کرد: گزارشی از عملکرد مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم

DSCN9885
حجت الاسلام والمسلمین بنایی با اشاره به تاریخچه و اهداف مجمع پیروان امام و رهبری استان قم گفت: از آغاز تأسیس مبنای ما بر اساس حرکت اعتدالی بوده و به هیچ وجه کند روی و تند روی را قبول نداشتیم  و حرکت ما در مسیر خرد جمعی می باشد.    
حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی، دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم، در کنگره این مجمع با ارائه گزارش اجمالی از روند فعالیت های این مجمع اظهار داشت: مجمع تقریبا 21 سال پیش تأسیس شده است و نامی که برای این مجمع انتخاب شد «مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم » است که نشان می دهد دیدگاه ما دیدگاه امام و مقام معظم رهبری است.
وی با بیان این که جایگاه مجمع  قم است و از اینجا حرکت فکری مجمع آغاز می شود، گفت: قم این ظرفیت و قابلیت را دارد که در سطح ملی جهت دهی و اثرگذاری داشته باشد و در هیچ برهه ای از انقلاب، اثرگذاری قم قابل انکار نیست و به همین خاطر خاستگاه این حزب قم است که بتواند بر تمام کشور اثرگذار باشد.
دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان افزود: ویژگی مهم این مجمع  توجه به امر آموزش سیاسی است زیرا این امر ضروری و اجتناب ناپذیر است و هر تشکلی که به امر آموزش توجه کند می تواند پیشرفت و بالندگی داشته باشد.
وی با بیان این که مباحثی که در این مجمع مطرح می شود در سطح قابل قبولی است، گفت: اگر تشکلی بتواند از نظر سیاسی و فکر اعتقادی  اعضای خود را ارتقاء ببخشد تشکلی پایدار خواهد ماند لذا ما از سال 95 از حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهاجرنیا دعوت کردیم که مباحث آموزشی را مطرح کنند لذا بحث آسیب شناسی جریان اصولگرایی در این مجمع در 20 جلسه برگزار شد که مجموعه مباحث آن در قالب یک کتاب به چاپ رسید و در وهله دوم اخلاق سیاسی جریان اصولگرایی در 20 جلسه و در وهله سوم  موضوع راهبردها و چالشهای دهۀ پنجم انقلاب اسلامی در 15 جلسه تاکنون مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین بنایی اظهار داشت: شما هر تشکل سیاسی را که نگاه کنید می بینید که خود را نقد نمی کند ولی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با یک ابتکار عمل بحث آسیب شناسی جریان اصولگرایی را در دستور کار خود قرار داد.
دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با بیان این که جای این گونه مباحث در کشور خالی است، گفت: در مجامع سیاسی کشور و در بین تشکل ها و احزاب به صورت آشکار  بحثی در رابطه با آینده انقلاب در کشور انجام نمی شود و حال آنکه بخشی از کار ما در رابطه با  راهبردهای دهه پنجم انقلاب اسلامی است که بر همین اساس ستاد مردمی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  را فعال کردیم  و جلساتی برگزار شده که دیداری در این زمینه نیز با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی داشته ایم  و دیدارهایی را با سایر مراجع تقلید هم خواهیم داشت و از رهنمودها و دیدگاه های آنها استفاده خواهیم کرد.
 وی با اشاره به پایبندی اعضای این مجمع نسبت به دیدگاهای روحانیت اصیل و مرجعیت شیعه گفت: ما با هرگونه استفاده ابزاری از روحانیت و مرجعیت مخالف هستیم زیرا مرجعیت سرمایه اجتماعی نظام است و هیچ آدم عاقلی سرمایه خود را از بین نمی برد و به همین خاطر تأکید و توصیه ما بر این بوده که پیرو مرجعیت و روحانیت شیعه باشیم تا از چپ روی و افراط و تفریط مصون بمانیم.
حجت الاسلام والمسلمین بنایی تصریح کرد: کمیسیون سیاسی مجمع در امور سیاسی هم تا کنون فعال بوده و در انتخابات های مختلف فعالیت و مشارکت داشته و در هر مناسبت مجمع با صدور  بیانیه اعلام مواضع می نماید.