آیت الله فاضل لنکرانی: همدیگر را به ضد انقلابی بودن متهم نکنید/ رسانه ها مبانی اعتقادی انقلاب را بیان کنند

شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه آزادی، استقلال و دخالت مردم از برکات اسلام و انقلاب است گفت: راز بقای انقلاب، استقامت و تدبیر دقیق مسؤلین برای حل مشکلات است.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی شنبه شب در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی که در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار برگزار شد اظهار کرد: باید ایام فاطمیه را خوب برگزار کنیم که همه هستی ما در فاطمیه است.

او با بیان اینکه خدا را شکر گذاریم که انقلاب اسلامی را با همه دشمنی ها و توطئه ها به بلوغ و چهل سالگی خود رساند گفت: ساعتی از این انقلاب نگذشت مگر اینکه دشمن یک توطئه ای برای آن داشت.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با بیان اینکه مهم ترین دعای ما باید استمرار انقلاب و سپردن آن به دست ولی عصر باشد گفت: نسل امروز  یکی از سؤال هایش این است که انقلاب چه آثاری برای ایران و دیگر ملت ها داشته و لذا این از مطالبه به حق نسل امروز ماست.

او با بیان اینکه انقلاب احیای دین بود خاطرنشان کرد: اثری از دین در حکومت طاغوت باقی نمانده بود و لذا امام راحل توسط انقلاب دین را احیا نمود.

آیت الله فاضل لنکرانی ابراز کرد: بعد از چندین سال که دین به انزوا رفته بود و ارزشی نداشت و واژه های اصیل دینی چون شهادت و ایثار معنا و مفهومی نداشت با آمدن انقلاب مفهوم پیدا کرد و دین احیا شد.

او با بیان اینکه سرمایه بزرگ انسان دین اوست گفت: دین سرمایه بزرگی است که خداوند در اختیار ما قرار داده و اکنون ما در برابر دین خود و نسل آینده مسؤل هستیم و در قیامت نیز از دین ما سؤال می کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: در تاریخ ایران و دنیا تاکنون دین به این نحوی که توسط انقلاب ما معرفی شده، معنا و مفهوم نداشت؛ امروز ببینید دین از چه جایگاهی برخوردار است.

او با بیان اینکه قبل از انقلاب قرآن نیز مهجور بود و به آن عمل نمی شد ابراز کرد: اینکه از اول انقلاب امام فرمود ولایت الله، شعار احساسی نبود و ما نیز تحت ولایت الله هستیم چرا که ولایت فقیه شعبه ای از ولایت الله است.

آیت الله فاضل لنکرانی افزود: اکنون فصل بزرگی از آیات جهاد در دنیا میدان داری می کند و آیات جهات به دنیا عرضه شده است و هیچ اثری بالاتر از این نیست که دین به دنیا عرضه گردیده است.

انقلاب تحولی عظیم در حوزه ایجاد کرد

او با بیان اینکه اگر انقلاب نبود حوزه ها که مهد و کانون علم دینی بودند این گونه که امروز هستند نبودند عنوان کرد: با انقلاب تحولی عظیم در حوزه ها ایجاد شد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار بیان کرد: اگر اسلام جدای از مکتب اهل بیت بخواهد استمرار پیدا کند حکومت ندارد؛ اگر استقلال داریم به برکت اسلام است و این شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی همه اش در دین وجود دارد.  

او گفت: در  نظام ما جامعه آزاد است در برابر مسؤلین فریادش را بزند و اشکالاتش را بگوید. با آمدن اسلام کارگر هم در انتخاب رهبر و سرنوشت کشورش نقش ایفا می کند و مردم در همه ارکان نظام دخالت دارند.

ضربه زدن به انقلاب ضربه زدن به اسلام است

آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه آزادی، استقلال و دخالت مردم از برکات اسلام و انقلاب بوده است گفت: اگر حفظ اسلام و دین واجب است، حفظ انقلاب هم واجب است و ضربه زدن به انقلاب ضربه زدن به اسلام است.

او بیان کرد: امروز یک مسؤل فکر نکند اگر کم کاری کند و ضربه به انقلاب بزند تنها خیانت به خود و کشور می کند بلکه به اسلام و دین ضربه خواهد زد؛ اگر مسؤلی بتواند بیشتر کارکند و وقت بیشتری برای حل مسائل و مشکلات مردم بگذارد باید این کار را بکند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به آیه «وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ» افزود: این از مسائلی است که زمان ما باید به آن توجه کرد به این معنی که سستی به خرج ندهید چرا که امروز وقت و زمان این نیست که انسان سستی  به خرج دهد.

او با تأکید بر اینکه نباید بگذاریم یأس در جامعه وارد شود، تصریح کرد: امروز دشمن همانطور که رهبری فرمودند دنبال ناامید کردن مردم است.

بسیاری مشکلات عوامل داخلی دارد

آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به اینکه مشکلات را کسی انکار نمی کند اما باید دید ریشه آن در کجاست؛ گفت: بسیاری مشکلات امروز عوامل داخلی دارد، تحریم و دشمنی وجود دارد ولی عمده مشکلات از داخل است و بی توجهی ها، بی سلیقه گی ها، بی اعتمادی ها و افترا زدن ها مشکل ساز است.

او با بیان اینکه یکی از خطرات بزرگ که رد پای  دشمن در آن وجود دارد جدایی انداختن در صف انقلابیون است گفت: همدیگر را به ضد انقلابی بودن متهم نکنید.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با اشاره به اینکه امروز حوزه با عظمت ما حوزه انقلابی است و مراجع در مهم ترین مسائل حضور دارند اظهار کرد: نباید بگوییم در حوزه دو فکر انقلابی و غیر انقلابی وجود دارد، نه اینطور نیست؛ امروز رد پای دشمن در جدا کردن مردم از رهبری ومرجعیت دیده می شود که کمی هم به اهداف خود رسیدند.

او بیان کرد: اگر عده ای اختلاس و دست درازی در اموال عمومی می کنند این ربطی به آمریکا ندارد مربوط به خود کشور است و ربطی به این دولت و آن دولت هم ندارد بلکه عده ای از نجابت مسؤلین سوء استفاده کرده و دست به این اقدامات زدند.

آیت الله فاضل لنکرانی مطرح کرد: این تشریفاتی نیست که خدا به مسلمانان می گوید شما دست بالا را دارید و به انسان انقلابی وعده موفقیت و پیروزی بر دیگران را می دهد؛ ما در انقلاب عنایات خدا را زیاد دیدیم و امدادهای الهی فراوان داشته ایم.

او بیان داشت: شرط بقای انقلاب این است که روحانیت و مسؤلین باورهای انقلابی خود را محکم کنند نه این که دیوار دور خود بکشند و با همه قطع رابطه کنند بلکه نباید به دشمن امید داشته باشند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با اشاره به اینکه آمریکا نمی خواهد این نظام بماند و به صراحت این را بیان کرده است افزود: وظیفه ما بسیار سنگین است و باید هر فرد مسلمان وظیفه اش را به خوبی بداند.

او با بیان اینکه باید دنبال وحدت و تقویت یکدیگر باشیم ابراز کرد: اگر اینگونه باشد دست نصرت خدا بر ما خواهد بود اما اگر دنبال اهداف شیطانی و مادی باشیم موفق نخواهیم شد.

باید مبانی انقلاب را رسانه ها مطرح کنند

آیت الله فاضل لنکرانی گفتباید مبانی انقلاب را رسانه ها مطرح کنند؛ اکنون رسانه ما تاریخ انقلاب را می گوید اما به مبانی اعتقادی انقلاب کم تر می پردازد لذا باید مبانی انقلاب را برای نسل امروز  بیان کنیم.

او افزود: راز بقای انقلاب استقامت و تدبیر دقیق مسؤلین برای حل مشکلات است و در عین اینکه باید مشکلات گفته شود اما نباید همه مسئله در این خلاصه شود و طوری بیان شود که انقلاب به بن بست رسیده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه خاطرنشان کرد: کسی که می گوید ما انقلاب نکردیم که مردم در صف گوشت بایستند، این خطاست و نباید این مسائل به انقلاب نسبت داده شود، باید قداست و عظمت انقلاب حفظ شود.